22 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara6°C

BU PROJE YATIRIMCI ÇEKER!

Bolu Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nce kanatlı hayvan atıklarıyla ilgili hazırlanan ve MARKA tarafından destek almaya hak kazanan proje ile Bolu’ya yatırım çekmek amçlanıyor.

Bu proje yatırımcı çeker!

07 Nisan 2015 Salı 12:19

Haber: Özge Elçi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2015 yılı için uygulanan Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Kanatlı Hayvan Atıklarının Bertaraf Edilmesi ve Geri Dönüşüm Potansiyelinin Belirlenmesi ve Örnek Model Ortaya Konulması Projesi”   Ajansın 11 Mar 2015 tarihli Yönetim Kurulunca alınan karar gereği destek almaya hak kazandı.

ÖRNEK PROJE OLABİLİR

Proje, modern kanatlı hayvan atık dönüşümünün gerçekleştirildiği dönüşüm tesislerinin yapılmasına önayak olmak, ilgili alanda kamu ve özel sektör yatırımlarını bölgeye çekmek, tamamlayıcı unsur olarak daha farklı projelerin ortaya çıkmasına öncülük etmek, diğer bölgeler için örnek bir model ortaya koymak amacı ile hazırlandı.  

Bolu ili sınırlarında kanatlı hayvan atık dönüşüm tesislerinin kurulmasına yönelik çok yönlü fizibilite raporu hazırlanacak. Hazırlanan fizibilitede öngörülen niteliklerde modern atık geri dönüşüm tesisinin inşa edilmesinin getireceği faydalar ortaya konulacak.

HAYVANSAL ATIKLAR DÖNÜŞTÜRÜLEREK ÇEVRECİ TEDBİRLER ALINACAK

Atık geri dönüşüm tesislerinin kurulması halinde bölgenin ekonomik büyüme senaryosuna ilişkin öneriler geliştirilecek. Atık geri dönüşüm tesislerinin kurulması halinde uygun kapasite ve buna bağlı olarak alan tespitine yönelik çalışmalar yapılacak. Atık geri dönüşüm tesisinin inşası için en uygun teknoloji saptanarak çevresel etkiler, koruma önlemleri ve maliyeti araştırılacak. Atık geri dönüşüm tesisi kurulması durumunda ekonomik fayda-maliyet analizi gerçekleştirilecek.

Ayrıca proje ile Bolu ve bölge açısından ekonomik anlamda hayati değere sahip kanatlı hayvancılık sektörünün sorunlarından olan hayvansal atıkların değerlendirilmesi için altyapı çalışmaları hızlanacak ve örnek bir kanatlı hayvan atık dönüşümünün gerçekleştirildiği dönüşüm tesisinin yapılmasına katkı sağlanmış olunacak.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar