20 Şubat 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara10°C

MENGEN’DE EĞİTİM TOPLANTISI

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan ilçe değerlendirme toplantılarına Mengen ilçesinde Vali Yardımcısı Ömer Eru Başkanlığında devam edildi.

Mengen’de eğitim toplantısı

07 Nisan 2015 Salı 20:48

Haber Merkezi

Vali Yardımcısı Ömer Eru ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol ve Belediye Başkanı Turhan Bulut’u Makamlarında ziyaret ettiler. Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri birimlerine bağlı olan okulları ziyaret ederek ihtiyaç ve sorunları yerinde görmek ve tespit etmek amacıyla okul ziyaretleri gerçekleştirdi.

KATILIM KALABALIK OLDU

Toplantıda açılış konuşmasını ev sahibi İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Asrak yaptı. Asrak, Mengen İlçesinin tarihçesi, eğitim ve öğretim durumu ile ilgili sunumuyla katılımcıları bilgilendirdi. Toplantıda Kaymakam Yavuz Akyol, Belediye Başkanı Turhan Bulut ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu konuşma yaptılar.

 Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu yaptığı konuşmasında; yapılan toplantılar sayesinde ilçelerin birbirleri hakkında bilgilere sahip olduğunu, ihtiyaçların ilçelere has ihtiyaçlar olmayıp ortak ihtiyaçlar olduğunun altını çizerken  Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her türlü imkanı eğitim adına ilçelere eşit ölçüde paylaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

 EĞİTİMİN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ

Çavuşoğlu, Mengen ilçesi ile ilgili olarak "Başta Valimiz olmak üzere, kaymakam  bey, belediye başkanımız; eğitime inanmış ve sonuna kadar destek vermiş durumdalar; Mengen ilçemizde bu güzellikler yakalanmışken biz eğitimcilere de bunların içini doldurmak düşer. Üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yaparak ilçemizde yükselmekte olan başarıyı arttıracağız" ifadelerine yer verdi. Çavuşoğlu, sözlerini İlçe yöneticilerine, şahsı ve eğitim camiası adına teşekkür ederek noktaladı.

 Mengen Kaymakamı Yavuz Akyol da, eğitimin önemine vurgu yaparak; kaymakamlık, belediye, kooperatifler, sivil toplum kuruluşlarınca, tüm ilçe olarak eğitime çok önem verdiklerini,  bu doğrultuda sorunların tespiti ve giderilmesi konusunda koordineli çalıştıklarını, bundan sonra da koordineli çalışmaya devam edeceklerini, eğitim adına her türlü desteği vereceklerini söylerken eğitimimizin sorunlarının çözüldüğü takdirde geleceğimizde her türlü sorunun çözüleceğini ifade etti.

 EĞİTİMCİLERİN İSTEK VE ÖNERİLERİ DİNLENDİ

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ise konuşmasında Mengen´in çok farklı bir gün yaşadığını, Vali başkanlığında bir kentin tüm eğitim sorumluluları ile Mengen ilçesinin ve diğer ilçelerin sorunlarını, sıkıntılarını gidermek, gelişimine katkı vermek adına yapılan organizasyon için teşekkür ederken  kendisinin de eğitim kökenli olduğunu, Mengen´in geleceğine yönelik eğitim kurumlarını güçlendirmek, sayısını alt yapısıyla beraber arttırmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.

 Vali Yardımcısı Ömer Eru da konuşmasında eğitime önemi vurgularken, toplantıların ve örnek çalışmaların paylaşılmasının faydalarını dile getirdi.

 Konuşmaların ardından toplantı  İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin ve Mengen İlçesi okul müdürlerinin görüş, öneri, istek ve ihtiyaçlarını dile getirilmesiyle sona erdi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.