19 Eylül 2019
  • Bolu25°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara27°C

MECLİS’TEN 320 BİN LİRA GEÇTİ

Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların son oturumunda altı madde görüşülüp karara bağlandı.

Meclis’ten 320 bin lira geçti

08 Nisan 2015 Çarşamba 12:20

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Nisan Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda Merkez ilçe Saçcılar köyü Iğdır mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi, Merkez ilçe Taşoluk köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ve Göynük ilçesi Umurlar köyü, Merkez mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Tahsis taleplerinin uygun olduğu belirtilen raporlar meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

ARAÇ TALEBİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

2015 Yılı İl Özel İdare bütçesinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kısmında bulunan ödenekler arasında aktarma yapılması ile aktarılan bu ödenekler ile aynı Müdürlüğe hizmet aracı satın alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda görüşüldü. Komisyon raporuna göre müdürlüğün kendi bütçesinde bulunan 130 bin TL ile geçen seneden kalan 30 bin TL analiz parasının aktarılmasıyla oluşan toplam 160 bin TL ile 4 araç alınmasının uygun olduğu belirtildi. Söz konusu raporu oy birliği ile kabul eden meclis üyeleri, Mengen ilçesi kayabaşı Köyü Olcaklar Mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi talebini incelenmek üzere Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale etti.

2015 yılı İl Özel İdare bütçesinin bölümler arasında aktarma yapılarak araç alınması talebinin incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi ile toplantı sona erdi.   

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.