17 Haziran 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara21°C

GİRİŞİMCİ KADINLAR ALTINKÖY'DE

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu'nun desteklediği Dörtdivanlı Girişimci Kadınlar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin daveti üzere Ankara’ya giDEREK Altın Köy Açık Hava Müzesini gezdiler.

Girişimci kadınlar Altınköy'de

09 Nisan 2015 Perşembe 16:54

Haber Merkezi

Dörtdivan’da, Dörtdivan Belediyesi ile KOSGEB’in düzenlediği Girişimcilik Kursuna katılan kadınlar, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’yi makamında ziyaret ettiler ve Türkiye’de ilk olan Altın Köy Açık Hava Müzesini gezdiler.

ALTIN KÖY AÇIK HAVA MÜZESİNİ GEZDİLER

Dörtdivanlı girişimci kadınları, Altındağ Belediyesi Basın Yayın Müdürü Ahu P. Özyakut karşıladı. Özyakut, Dörtdivan’dan gelen misafirleri ağırlayarak, Dörtdivanlı hemşehrileri olan Başkan Veysel Tiryaki’nin makamına aldı. Başkanla Dörtdivan’a Has Köy ürünlerini Altın Köy Açık Hava Müzesinde Pazarlama konusunda görüştüler.

Davete icabet edip geldiklerinden dolayı memnun olduklarını ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki; “Bacılarımız, kızlarımız Girişimcilik kursuna katılarak, kendilerini topluma yararlı bir fert olmayı hedefliyorlar. Bu azimlerini, işletmeci ruhunu göstererek, Cuma günü halka açacağımız Altın Köy Açık Hava Müzemizde Dörtdivan ilçemizin ürünlerini pazarlayabilirler. Arzumuz Memleketimizin ürünleri olan, Tereyağı, Peynir, Köy Yoğurdu, Keş, Tarhana, Köy Ekmeği, Bazlama, Patates vb. mahsulleri Altın Köyümüzde satışa sunabilirler. Hem böylelikle bacılarımız, kızlarımız kazanır hem de memleketimizin ürünlerini pazarlayarak, Ankaralı hemşehrilerimizin doğal köy ürünleri almalarını sağlamış oluruz. Altın Köy Açık Hava Müzesi Projemiz Türkiye’de ve Dünya’da ilk önemli projelerimizdendir. Nasip olursa Cuma günü halkımızın hizmetine açacağız. En kısa zamanda da açılış töreniyle resmi açılışını gerçekleştireceğiz. Halkımıza hayırlı olsun” dedi.

HATIRA FOTOĞRAFLARI ÇEKTİRDİLER

Kadınlar, cuma günü halka açılacak olan, 500 dönümlük araziye kurulan Altın Köy Açık Hava Müzesini gezdiler. Müze hakkında brifing veren Güven Sevcan, Altın Köy Açık Hava Müzesinde yerli ve yabancı turistlere, Altın Köyü ziyarete gelenlere neler satılabileceği, nelerin ihtiyaç olduğunu anlattı.

Ziyaret ve gezilerden memnun olan Dörtdivanlı kadınlar, Altın köyün fevkalade olduğunu, gezip görülmesi gereken yerden olduğu ve ilk görenlerden olmaktan da mutlu olduklarını ifade ederek, Altın Köy’de hatıra fotoğrafları çekilerek, ayrıldılar.

DOĞAL KÖY ÜRÜNLERİ SATILACAK

Konu ile ilgi açıklamada bulunan Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, “Dörtdivanlı Hemşehrimiz Altındağ Belediye Başkanı Sayın Veysel Tiryaki bey bize her konuda destekçi oluyor. Kendisine şahsım ve Dörtdivanlılar adına teşekkür ediyorum. Başkanımız Veysel Bey, Ankara’ya çok güzel bir Altın Köy Açık Hava Müzesi yaptı. Burada doğal köy ürünleri satılacak. Daha önceki görüşmelerimizde konusu geçmişti. Başkanımız bu ürünlerin Dörtdivan’ımızdan olmasını arzuluyordu. KOSGEB ile birlikte açtığımız Girişimcilik kursuna katılan kadınlarımız burayı görsün ve burada Dörtdivan’ımızın köy ürünlerini satabilirler diyerek, kadınlarımızı davet etti. Kadınlarımızda Altın Köyü yakından görme fırsatı buldular. İnşallah Altın Köyde Dörtdivan’ımızın ürünlerini pazarlayacağız” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.