26 Nisan 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

SÜPER PROJE GELİYOR

25. Dönem için partisi tarafından tekrar birinci sıra adayı olarak gösterilen Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Gündem’e özel açıklamalarda bulundu.

Süper proje geliyor

09 Nisan 2015 Perşembe 20:30

Aday belirleme sürecinde yapılan spekülasyonlardan, devam eden ve yapmak istediği çalışmalara ve CHP’nin 2 milletvekili hedeflerine kadar birçok konuyu sorduğumuz Ercoşkun, Başbakan ve ilgili Bakanlarla görüştüğü bir süper projenin de ipucunu ilk olarak gazetemize verdi.

Haber: Özge ELÇİ

Milletvekili Ercoşkun, 25. Dönem için ilk sıradan aday gösterilmesiyle ilgili herkese teşekkürlerini sunarak “Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu Milletvekili olarak ikinci dönem tekrar yeni Türkiye yolunda bu hareket içerisinde görev almam dolayısıyla Sayın Başbakanımıza, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Grup Başkanvekillerimize, Ak Parti Bolu teşkilatlarına ve en önemlisi de Bolu halkına şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.

‘BOLU’NUN HER KÖŞESİNE HİZMET İÇİN GAYRET ETTİK’

Milletvekili seçildiği 2011’den bu yana, Fehmi Küpçü ile birlikte Bolu’nun her köşesine hizmet için gayret ettiklerini söyleyen Ercoşkun, “Bu süreçte gerçekleştirebildiğimiz işler oldu, devam eden işlerimiz var, yapmak istediğimiz, hayal ettiğimiz görevler var; eksik kaldığımız işler, hizmetler oldu. Ama 4 yılın tecrübesiyle inşallah önümüzdeki 4 yılda daha güzel ve geniş kapsamlı hizmetleri yerine getirmek için aynı şevk ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. Bu makam ve mevkiler, hiç kimseye baki değil. Baki olan tek şey Cenab-ı Hakk’ın kendisi. Dolayısıyla bu görev bizde olduğu müddetçe yeni Türkiye yolunda bu çalışmalarımızı tüm teşkilatımızla birlikte en uç noktaya kadar götürmek arzusundayız” ifadelerini kullandı.

‘SPEKÜLASYONLARA BAKSAYDIK 4 YILDA İŞ YAPAMAZDIK’

Aday listeleri netleşene kadar yapılan spekülasyonlarla ilgili görüşlerini sorduğumuz Ercoşkun, “Daha önce de bir adaylık süreci geçirdik. O dönemde de bu tür şeyler olmuştu. Birçok arkadaşımız aday adayı olarak görev yaptılar. Herkes Ak Parti için bu göreve talip oldu. Bu hizmet yarışı içinde ‘ben de varım’ diyen herkese saygı duymamız lazım. Sonuçta 3 isim aday olacaktı. Evet, çeşitli haberler yayıldı; ama sonuçta karar mercii ve nasıl karar verildiği, aslında teşkilat içindeki tüm arkadaşların malumu. Biz sadece işimizi yapmaya odaklandık. Bu tür spekülasyonlara bakmış olsaydık eğer, geçtiğimiz 4 sene içerisinde hiçbir iş yapmamız mümkün olmazdı. Meclis’te son dönemlerde gece gündüz çok yoğun bir mesai harcadığımız için bunlardan çok da fazla haberdar olduğumu söyleyemem” dedi.

‘İLK SIRADA GÖSTERİLMEM NASİP’

İlk sırada gösterilmesini ‘nasip’ olarak yorumlayan Ali Ercoşkun, “Bu iş geçtiğimiz dönemde de bize nasip oldu. Çok daha fazla aday adayımız vardı. Daha önceki değerlendirmelerde de hep hak değil, nasip meselesi demiştim. Bu süreçte de Ak Parti’de bir dönem görev yapmanın onurunu ve gururunu, gelecekte çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en önemli mirasımız olarak değelerlendirmiştim. Şu anda da görev bize nasip olmayabilirdi; başka bir arkadaşımıza nasip olabilirdi. Aynı duyguları taşıyacaktık. Şu anda yükümüz bir kat daha ağırlaşmış oldu. Çünkü ikinci dönemde çok hassas bir seçimde yeniden göreve layık görülmek çok daha büyük onur ve gurur vesilesi bizim için” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİ DÖNEMİNDE YOLUNA GİRMİŞ İŞLER, BİTMİŞ İŞLER DEMEKTİR’

Milletvekili olması durumunda bu dönemde yapmayı planladığı hizmetlerle ilgili sorumuzu da yanıtlayan Ali Ercoşkun, “Önümüzdeki günlerde gerek aday tanıtımında gerek çeşitli çalışmalarda açıklamayı düşündüğümüz, alt yapısını yaptığımız bazı çalışmalar söz konusu. Ama devam eden işlerimiz var. Özellikle ilçe bağlantı yollarımız ihale edilmiş vaziyette ve müteahhiler çalışma gerçekleştiriyorlar. Turizm Alanı İlanı ki şu anda Bakanlar Kurulu’nda. İhale süreçlerinde olan Adliye Sarayı, çeşitli okullar, eğitim kurumları var. Bunlar zaten yoluna girdi. Ak Parti döneminde yoluna girmiş işler, bitmiş işler demektir. Bunların bir kısmını bir kitapçık şeklinde özetlemeye çalıştım. Tamamını anlatsaydık ansiklopedi olurdu” dedi.

DEV PROJENİN İLK İPUCU BOLU GÜNDEM’E

Ercoşkun, çok büyük boyuttaki projeleri önümüzdeki günlerde açıklayacağını söylerken dev bir projenin ipucunu da ilk kez Bolu Gündem’e verdi.

“Bir süper projemiz var. Bunu Sayın Başbakanımızla da, ilgili Bakanımızla da konuşup görüştük. Görüştükten sonra olgunlaştırdık” diyen Ercoşkun, bu projenin turizm, spor gibi birçok alanı kapsadığını ve Bolu’da yaşayan herkese dokunacak bir çalışma olduğunu ifade etti.

‘3-0 YAPMAK DOĞAL HEDEFİMİZ’

CHP’nin Bolu’dan 2 Milletvekili çıkartma söylemlerini de değerlendiren Ercoşkun, Ak Parti’nin oylarını sürekli artırdığının altını çizerek

“Geçtiğimiz seçimlerde aldığımız neticelere baktığımız zaman Ak Parti’nin devamlı yükselen bir ivmesi var. Biz 2011 seçimlerinde oyumuzu neredeyse 6-7 puan artırmamıza rağmen bir milletvekilliğini kaybettik. Bizim oyumuz, hiçbir zaman düşmedi, devamlı arttı. Fakat 2011 seçimlerinden sonra gerek yerel seçimlerde gerek Cumhurbaşkanlığı seçiminde daha da yükseldi. Dolayısıyla biz mevcut süreçte Bolu’nun tamamını kucaklayan bir yapıyı da ortaya koyduğumuza göre bu seçimlerde 3 milletvekilliğini almak bizim hedefimizdir. Bunu yaparken de halktan kopuk yapmıyoruz. İki şeye çok dikkat ettim. Bir tanesi ‘seçimden seçime geliyorsunuz, başka zaman göremiyoruz’ sözüne karşılık Bolu’nun her köşesini defalarca ziyaret etmek. Diğeri de TBMM Kürsüsünde hem Bolu’nun hem de ülkenin meselelerini dile getirmek. Bu ikisini yapmaya çalıştım.

‘CHP İÇİN 2 MİLLETVEKİLLİĞİ HAYAL’

Bu esnada da görüyoruz ki Bolu’da 3 Milletvekilliğini kazanmamız hiç de zor değil; ama CHP’nin mevcut milletvekilini korumak gibi bir derdi olabilir belki. Ama CHP için 2 milletvekilliği hayalden öteye geçmez. Eskiden bunları ölçmek kolay değildi; ama artık bilimsel birçok yol var. Bu metodlar da gösteriyor ki Ak Parti’nin Bolu’da 3-0 yapabilmesi söz konusu. Eğer 3-0 olmazsa 2-1 de söz konusu olabilir. Ama bizim asli vazifemiz, 3 milletvekilini kazanmak için ne gerekiyorsa üzerine vazife düşen herkesle bunu kovalamak. Her parti seçime başarılı olmak için girer. Bu söylemlere de saygı duyuyoruz. Sonuçta millet ne derse, başımızın üstünde yeri var” şeklinde konuştu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar