25 Ağustos 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

ANADOLU ASLANLARI ARTIK BOLU’DA

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) yaklaşık bir ay önce Bolu’da bir şube açtı.

Anadolu Aslanları artık Bolu’da

09 Nisan 2015 Perşembe 21:15

Haber: Özge ELÇİ

Türkiye’de 25 şubesi bulunan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği, bir ay önce Bolu’da da bir şube açarak Bolu iş dünyasına hizmet vermeye başladı. ASKON hakkında bilgiler veren Bolu Şube Başkanı Selami Kayahan, Türkiye’de iş adamlarının olduğu 4 tane büyük kuruluştan biri olduklarının altını çizdi. ASKON’un ‘Haklı Zenginlik’ sloganıyla yola çıktığını ifade eden Kayahan, “ASKON, 1998 yılında kuruldu. 30 milyar dolar bir sermaye kapasitesine sahip. Türkiye’de 125 bin kişiye istihdam sağlayan bir derneğiz. ASKON, ahlaki kurallar çerçevesinde ticaret yapmak için bir araya gelmiş bir topluluk” dedi.

‘HEDEFİMİZ ÜYELERİMİZİN HEM İÇ HEM DE DIŞ TİCARET PASTASINDAN PAY ALMALARI’

ASKON’un sadece bir İş Adamları derneği olarak düşünülmemesi gerektiğini vurgulayan Kayahan, “Kendi kaderini çizmek isteyen herkesin her türlü vesayete karşı çıkmasına, yalnızca halk iradesine inanan bir topluluğuz” ifadelerini kullandı.

Bolu iş dünyasının ve üyelerinin, yurt genelinde ve yurt dışında da ticari pastadan pay almalarının temel hedefleri olduğunu söyleyen Kayahan, “İlk hedefimiz ülke genelinde ticaret yapmak. İkinci hedefimiz ise dış ticarettir” dedi.

Kayahan, şube açılışlarını, programında Bolu ziyareti de bulunan Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın gelmesi durumunda, Erdoğan ‘ın katılımıyla yapmayı planladıklarını da belirtti. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.