23 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

ANT İÇEREK MESLEĞE ADIM ATTILAR

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Dalı öğrencileri ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Ön Büro Dalı öğrencileri, ant içerek mesleğe ilk adımlarını attılar.

Ant içerek mesleğe adım attılar

10 Nisan 2015 Cuma 21:00

Haber Merkezi

Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden (Otelcilik) mezun olan 168 öğrenci için görkemli bir mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Ömer Eru, TBMM Divan Kâtip Üyesi ve Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, protokol üyeleri, idari personel, mezun öğrenciler ve velileri katıldı.

36. DÖNEM MEZUNLARI

Programda bir konuşma yapan Okul Müdürü Kunuk; “36. Dönem okulumuz mezunlarımıza düzenlemiş olduğumuz kazan-anahtar devir teslim töreninde sizleri aramızda görmekten öğrencilerim, kurum personelim ve öğretmenlerim adına hepinize teşekkür eder saygılar sunarım. 17 Nisan 2015 tarihi itibari ile 168 öğrenci staj eğitimini ülkemizin seçkim turizm işletmelerinde tamamlamak üzere uğurlarken, 78 öğrencimiz ise 4 yıllık eğitim-öğretimini tamamlamalarının mutluluğunu yaşarken böyle bir güzel günde sizleri de aramızda görmekten gurur duymaktayız” diye konuştu.

‘İŞİNİZİ SEVEREK YAPIN’

Mezun olan öğrencilere seslenen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Aşçılık deyince Bolu bir marka. İnşallah aşçılığın kalbi de mutfağın kalbide Bolu olacak tabiatın kalbi Bolu olduğu gibi. Bunu bu gençlerimiz gittikleri yerlerde ispat edecekler. Aldıkları derecelere baktıklarımızda da bunu gösteriyorlar. Tabi bu gençlerimizi yetiştiren başta müdürümüz ve idarecilerimiz olmak şartıyla herkesi kutluyorum. Şöyle bir baktım müthiş gençler, geleceğe umutla bakıyorlar. İşinizi severek yapın. Severek yaptığınız iş size yük olmaz başarı getirir. Size yük olarak sevmediğiniz bir işi de hemen bırakın diyorum. Ben bu okuldan yetişenlerin hepsinin işlerini severek yaptıklarına inanıyorum. Çünkü gittiğim her yerde Bolulu bir aşçıyla karşılaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.”

‘ÖNEMLİ BİR OKULDA OKUYORSUNUZ’

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise, “Önemli bir okulla ilgili eğitim almış durumdasınız. Dün Milli Savunma Bakanlığı bütçedeki en büyük payı alırken Türkiye Cumhuriyeti kudretli bir devlet olarak artık en fazla bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığımıza veriyor. Biz bu meyanda gençlerimizin özne olduğuna yürekten inanıyoruz. Onların kendilerini tarif ederken kendilerinden emin olduklarına inanıyoruz. Biz kendilerinde o özgüveni hayatları boyunca mesleki yaşamları boyunca eksik etmemelerini Murad ediyoruz. Bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘BOLU’MUZU DAHA İYİ TEMSİL EDECEKSİNİZ’

Vali Yardımcısı Ömer Eru da öğrencilere seslenerek “Aklınıza gelen her türlü aktiviteyi Bolu’da yapabilirsiniz. Kar turizmi var, inanç turizmi var, tarih turizmimiz var, yemek turizmimiz var. Ama işte eksiğimiz yetişmiş elaman yokluğuydu. Bu okullar bu elemanları yetiştirecekler resepsiyon olarak, işletmecilikte elamanlar yetişecekler Bolu’muzu daha iyi temsil edecekler. Turizm dumansız fabrika demektir. Bütün ülkeler kendi bütçe açıklarını bu turizmle kapatıyorlar. Bizde neden olmasın. Anadolu coğrafyası binlerce yıldır birçok kültürün yoğrulduğu bir yer bizde her şey var. Bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Ben yetişen kardeşlerime başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı Mutfak Dalı öğrencileri ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı Ön Büro Dalı öğrencileri ant içti. Törende daha sonra mezun olan öğrencilere hediyeler verildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.