18 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara19°C

SGK’NIN PROJESİ BOLU’DA ANLATILACAK

“Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi” kapsamındaki etkinliklerine Bolu’da devam edecek olan Sosyal Güvenlik Kurumu, 13 Nisan Pazartesi günü muhtarlarla ve tarım çalışanlarıyla bir araya geliyor.

SGK’nın projesi Bolu’da anlatılacak

12 Nisan 2015 Pazar 13:33

Haber Merkezi

Türkiye’de, devlet için gelir kaybına, kayıt dışı çalışan işçilerin de haklarından mahrum kalmasına neden olan kayıt dışı istihdamla mücadele etmek amacıyla yenilikçi bir tutum sergileyen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Eylül 2014 tarihinde hayata geçirdiği “Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi”nin (KİTUP II) ilk toplantısı 24-26 Mart tarihleri arasında Muğla’da, ikinci toplantısı 1-2 Nisan tarihlerinde Manisa’da, üçüncü toplantısı ise 10 Nisan’da Çorum’da gerçekleştirildi. Projenin dördüncü şehri olan Bolu’da çalışmalarına devam edecek olan SGK, kayıtlı istihdamın önemi, kayıt dışı istihdamın çalışana ve ülkeye getirdiği yükler konusunda güncel gelişmeler ışığında toplumu bilgilendirmeyi amaçlıyor.

DÖRDÜNCÜ TOPLANTI BOLU’DA

Son on yılda uyguladığı etkin yöntemlerle kayıt dışı istihdamın yüzde 50’lerden yüzde 34’lere düşmesini sağlayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla uygulamaya konulan “Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki” projesiyle farkındalığın artırılmasını ve tutum değişikliği yaratılmasını amaçlıyor. Genç kuşaklara odaklanarak sorunun çözümüne temelden, bütünsel bir anlayış getiren, kayıtlı istihdamın öneminin fark edilmesini ve savunulmasını sağlamak amacıyla uygulamaya koyulan projeyle kayıtlı istihdamın artırılması planlanıyor.

OYUNCULAR VE TV YAPIMCILARI DA KATILACAK

SGK üst düzey yöneticilerinin yanı sıra oyuncuların, TV yapımcılarının ve kişisel gelişim uzmanlarının da katılacağı etkinliklerde; basın mensupları, tarımda çalışanlar ve muhtarlara yönelik bilgilendirmeler yapılacak. Sosyal güvenliğin yararları, çalışanların yasal hakları, kayıt dışı çalışmanın ülke ekonomisine olan zararları gibi başlıklarda yapılacak farkındalık faaliyetlerinin Bolu’daki programı şu şekilde olacak;

13 Nisan 2015 Pazartesi

12:00 – 13:30 SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Ahmet Açıkgöz ile SGK Bolu İl Müdürü Erhan Çavuş’un katılımıyla basın mensuplarıyla öğle yemeği ve ardından bilgilendirme toplantısı (Soylu Otel).

14:00 – 16:00 SGK Sigorta primleri Genel Müdürü Ahmet Açıkgöz ile SGK Bolu İl Müdürü Erhan Çavuş’un katılımıyla muhtarlarla bilgilendirme toplantısı (Soylu Otel).

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.