21 Kasım 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara-2°C

EĞİTİMDEKİ SORUNLARA DİKKAT ÇEKTİ

AİBÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Adnan Altun, Üniversitenin Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirdiği araştırma kapsamında ‘Öğretmen ve İdareci Görüşlerine Göre Bolu’da Eğitim Sorunları’konusunu ele aldı.

Eğitimdeki sorunlara dikkat çekti

13 Nisan 2015 Pazartesi 15:30

Haber Merkezi

Haber Merkezi

AİBÜ Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin (BAMER) her hafta Gülezler Konağı’nda düzenlediği geleneksel konferansların bu haftaki konuğu, araştırmanın koordinatörlüğünü de yapan Yrd. Doç. Dr. Adnan Altun oldu. Konferansı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gençer ile öğretim elemanları ve öğrenciler izledi.

BOLU’NUN DURUMU ELE ALINDI

Konferansta, araştırma hakkında bilgi veren Altun, ilimizdeki eğitimin olumlu ve olumsuz sonuçlarını değerlendirdi. Kurumlar arası iş birliği potansiyeli ile okullaşma oranının yüksek olduğu Bolu’nun coğrafi konum, sosyoekonomik düzey ve güvenlik konularında iyi durumda olduğunu kaydeden Altun, okullarda velilerin ve öğretmenlerin eğitimi, okulların fiziki durumu, bürokrasi-yönetmelik gibi sorunlar yaşandığına dikkati çekti. Konferansın sonunda Yrd. Doç. Dr. Adnan Altun’a Prof. Dr. Mustafa Gençer tarafından teşekkür plaketi  takdim edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.