26 Mart 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

TEHDİT EDİLEN ESNAFTAN, “BÜYÜK TEPKİ”

Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu tarafından bugün yapılan toplantıda önemli bir karar alındı. Toplantıda alınan şok karar Bolu Belediye Başkanı Yılmaz’ı kızdıracak gibi.

Tehdit edilen esnaftan, “BÜYÜK TEPKİ”

14 Nisan 2015 Salı 14:56

Haber: Özge ELÇİ

SOKAĞA ÇIKACAKLAR

Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu bugün öğle saatlerinde oda hizmet binasında toplanarak önemli bir karar aldı. Sanayinin taşınması projesinde, fiyatların kendilerine ilk söylenilenlerden çok yüksek olması, BESOB’da ortaya çıkan zimmet davası ve bu süreçte yaşananlardan rahatsız olan sanayi esnafı sokağa çıkarak tepkisini gösterme kararı verdi. Üç yıldır sanayinin taşınması sürecinden rahatsızlıklarını zaman zaman sözel olarak dile getiren ve haklarını aramak için yasal yollara da başvuran sanayi esnafı Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın sarf ettiği tehdit edici nitelikteki sözlerin ardından sokağa çıkma kararı verdi.

KEPENK KAPATACAKLAR

Sanayi yöneticileri ve esnaflar, Yılmaz’ın kendilerine yönelik tehdit edici ifadeler kullanmasına yapacakları bir eylemle tepki verecekler. Yarın (15 Nisan günü) Küçük Sanayi sitesi esnafı, öğlen saatlerinde kepenk kapatacak. Daha sonra saat 13:30’da Bolu Belediyesi önünde toplanacak esnaflar, Belediyenin önüne siyah çelenk bırakacaklar. Siyah çelenk bırakıldıktan sonra herhangi bir açıklaması yapılmayacak. Sanayi Sitesi Yönetimi, herhangi bir taşkınlık yaşanmaması için sadece siyah çelenk bırakacaklarını basın açıklaması ya da slogan atılmayacağını ifade ettiler.

TEHDİDE TEPKİ

Siyah çelenk, aynı zamanda Bolu Ticaret Sanayi Odası (BTSO) ve Bolu Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği(BESOB) kapısına da bırakılacak.Eylemin yeni yapılan Sanayi projesiyle ilgisi olmadığı, sadece Yılmaz’ın kullandığı tehditkarifadelere tepki olarak demokratik bir hakın kullanılacağı belirtildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar