20 Temmuz 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara19°C

ORMANCILAR BOLU’DA TOPLANDI

Orman Genel Müdür Yardımcı Mehmet Zeki Temur, Orman Kadastro Başmühendisliklerinin 2014 yılı orman kadastro çalışmalarının ve 2015 yılı hedeflerinin değerlendirildiği Bolu Gazelle Otel’de düzenlenen toplantıya katıldı.

Ormancılar Bolu’da toplandı

14 Nisan 2015 Salı 20:00

Haber Merkezi

Değerlendirme Toplantısına Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Zeki Temur’un yanı sıra Kadastro Mülkiyet Daire Başkanı Naci Yaman, Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, Orman Kadastrosu Şube Müdürü Yaşar Sönmez ve Planlama ve Teknik İşler Şube Müdürü Mehmet Polat ile Bolu, Kastamonu, Zonguldak Orman Bölge Müdürlükleri Bölge Müdür Yardımcıları, Kadastro ve Mülkiyet Şube Müdürleri, TİP Ofis Sorumluları ve Başmühendislik Üyeleri katıldı.

ORMAN KADASTROSUYLA İLGİLİ GENEL DEĞERLENDİRME

Açılış konuşmasını Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin yaptı. Toplantının gündemi ile kadastro çalışmaları hakkındaki gelinen son noktanın genel bir değerlendirmesini yapan Kadastro Mülkiyet Daire Başkanı Naci Yaman’ın ardından kürsüye gelen Temur, orman kadastro çalışmalarının dünü, bugünü ve hedefleri konularına değinerek özellikle son yıllarda yapılan orman kadastrosuyla ilgili çalışmaların genel bir değerlendirmesini yaptı. Orman Kadastro çalışmaların 2023 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Temur çalışmaların Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak sürdürüldüğünü, bu süre içerisinde tescili yapılmamış ormanların tescillerinin tamamlanacağını, bu konuda Orman Kadastro Başmühendisliklerine büyük bir yük düştüğünü, Orman Kadastro Başmühendisliklerinin hızlı bir şekilde bu sürecin üstesinden geleceğinden hiç kuşkusunun olmadığını ifade ederek toplantıda, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin gündeme getirilmesi ve toplantının faydalı olması temennisiyle sözlerini bitirdi.

BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİ SUNUM YAPTI

Konuşmaların ardından Bölge Müdürlüklerinin sunumlarıyla birlikte toplantının ana gündemine geçildi. Sunumlar üzerinde bölgesel değerlendirmeler ile varsa farklı uygulamalar ve sorunlar karşılıklı konuşularak tartışıldı. Toplantı, kapanış oturumda alınan kararlar sonrası tüm katılımcıların birbirlerine iyi niyet dileklerinin ardından aynı gün sona erdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.