19 Ağustos 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

ÖĞRENCİLERE AVRUPA YOLU GÖRÜNDÜ

Erasmus kapsamında eğitimlerine yurt dışındaki üniversitelerde devam etmeye hak kazanan öğrencilere yönelik oryantasyon programı düzenlendi.

Öğrencilere Avrupa yolu göründü

15 Nisan 2015 Çarşamba 17:09

Haber Merkezi

Programda öğrencilere, yabancı ülkelerin toplumsal yapılarına daha kolay uyum sağlayabilmeleri için neler yapmaları gerektiği hakkında bilgi verildi; sözde Ermeni soykırımı gibi ülkemizle ilgili merak edilen olumsuz sorular karşısında nasıl bir yol izlemeleri gerektiği anlatıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sosyal Tesisi’nde düzenlenen programa, Erasmus kapsamında yaz döneminde staj yapacak öğrenciler ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda eğitim öğrenim amacıyla yabancı üniversitelere gitmeye hak kazanan öğrenciler katıldı. Program kapsamında, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Psikoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hamit Coşkun, ‘Stresle Baş Etme ve İletişim’; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Kamer Kasım ise ‘Türk Dış Politikası’ hakkında öğrencileri aydınlattılar. Programda ayrıca Erasmus Koordinatörlüğü’nden Fırat Beştaş, öğrenim hareketliliği; Özlem Yelda Dilmen ve Dilda Göçmen Çelik ise staj hareketliliği hakkında öğrencilerin merak ettikleri soruları cevapladılar.    

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.