19 Temmuz 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

‘OYLAR BİZE GERİ DÖNECEK’

SP-BBP Milli İttifakının Bolu Milletvekili 1. Sıra Adayı Veysel Çetinkaya, ittifakın kendilerini güçlendirdiğini söyleyerek “AKP, şu ana kadar en çok Milli Görüş tabanına seslendi. Görüştüğümüz insanlar da ‘Biz Milli Görüşlüyüz ve eninde sonunda partiye d

‘Oylar bize geri dönecek’

15 Nisan 2015 Çarşamba 21:45

Haber: Özge ELÇİ

Milli İttifak Bolu Milletvekili Adayı Veysel Çetinkaya, Milletvekili olması durumunda yapacaklarını anlattı. Çetinkaya, “İktidar partisi olmak ve muhalefet partisi milletvekili olmak var. Bolu’nun en önemli sorunu diğer iller gibi işsizlik, yoksulluk, geçim sıkıntısı. İktidar partisi vekili olursak bu sorunların mücadelesini hükümette veririz. Dar gelirliye, işçiye, köylüye, emekliye, memura en büyük desteği biz veririz. Bolu için Genel Başkanlık nezdinde planlanmış projelerimiz var. Muhalafette olursak eğer, nerede bir haksızlık görürsek, onun üzerine gitmek, en başta gelen görevimdir. Mazlum, yoksul kimsesiz insanlarınd a gece gündüz destek olacağımı, yanlarında olacağıma söz veriyoruz.

‘ATIL DURUMDAKİ FABRİKALAR FAALİYETE GEÇİRİLMELİ’

Bolu’da işsizlik, yanlış kentleşme, turizm alanlarının iyi kullanılması, ilçelerimizde göç sorunları var. Bu sorunların üzerine gidilmesi gerekir. Bütün ilçelerimizde ciddi bir göç var. Mesela Seben’de bir süt fabrikası boş yatıyor. Bunda dolayı da birçok aile, Bolu’ya göç etmiş durumda. İlçelerde atıl olan fabrikalar, iş yerleri derhal harekete geçirilmeli. Bu boş fabrikalar, faaliyete geçirilerek bu göç engellenebilirdi. Yoksa ilçeler yok olup gidecek. Bunun için gerek TBMM’de gerekse Bolu’da yetkili mercilerde gündeme getirip çare bulunabileceği kanaatindeyim” diye konuştu.

‘EKONOMİ VE AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ’

Ülke gündemine de değinen Çetinkaya, durumun iyiye gitmediğini söyleyerek

“Ekonomiye baktığımız zaman işszilik oranı yüzde 10,5’e yükseldi. 3 milyon 500 bine yakın işsiz mevcut. Asgari ücret 949 lira, açlık sınırı ise 1.400 lira. Asgari ücretle çalışan insan, bu arayı nasıl kapatacak? En büyük sorun dediğimiz işsizlik, asgari ücret ve özellikle taşeron olarak çalışan işçilerin derhal durumlarının düzeltilmesi gerekiyor. Biz farkına varmadan her şeye vergi ödüyoruz. Çok büyük rakamlar bu vergiler. Vatandaş, daha da fakirleştiriliyor. Herkes bankalara, fazie mahkum edilm,iş. Herkes borçlu. Bu kıskaçtan vatandaşın kurtarılması gerekir. Bizim en büyük önceliğimiz olan ‘Önce ahlak ve maneviyat’ dediğimiz şey, git gidetyoplumda zayıflıyor ve toplumda büyük bir ahlaki çöküntü yaşanıyor. Borcunu ödeyemeyen insan, gayri meşru yollara gidiyor. Her şeyin bir alt sebebi var. Toplumun ayakta kalabilmesi için tüm kesimlerin mevcut pastadan hak ettiğini alması gerekir. Biz bunun mücadelesini vereceğiz” ifadelerini kullandı.

‘ANKETLERE GÖRE YÜZDE 14’E KADAR OY ALABİLECEK DURUMDAYIZ’

Büyük Birlik Partisi ile yaptıkları ittifakla ciddi bir güç elde ettiklerini söyleyen Çetinkaya, “Daha evvel gerek SP’ye yakın insanlar, gerekse BBP’ye yakın insanlar, partimiz barajı aşamayacak düşüncesiyle kendi partilerine oy vermiyorlardı. Bu ortadan kalktı. Ciddi anketler şunu gösteriyor. İttifak konusunda ne düşünüyorsunuz, oy verir misiniz sorularına yüzde 8’in üzerinde ‘kesinlikle oy veririm’, yüzde 14’üne yakını ise ‘oy verebilirim’ yanıtını veriyor. Bizim şu anda yüzde 14’e kadar oy oranımız mevcut. Halktan da aynı tepkileri alıyoruz. Şu ana kadar bize çok yakın olmayan insanların da ‘Tamam artık oyumuz sizin’ dediğine çok şahit oluyoruz. Artık bizim baraj sorunumuz olmadığını ve kesinlikle Meclis’e gireceğimize inanıyorlar, bu anlamda vatandaş nezdinde de ittifak kabul gördü kanaatindeyim” dedi.

‘HER PARTİDEN OY ALABİLİRİZ’

Anketlere göre oy oranında düşüş gösteren AKP’nin oylarını alıp alamayacakları sorusunu da yanıtlayan Çetinkaya, “AKP, şu ana kadar en çok Milli Görüş tabanına seslendi. Yüz yüze görüştüğümüz birçok insan da ‘Biz Milli Görüşlüyüz ve eninde sonunda partiye geleceğiz’ diyorlar. Soldan ümidini kesmiş insanlar da bize oy vermeye karar verdi. Her kesimden, her partiden biz rahatlıkla oy alabilecek durumdayız. AKP’den de, CHP’den de MHP’den de bize oy verecek insanların olduğu kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

‘TARİHİMİZDE HİÇ YOLSUZLUK YOK’

Çerinkaya, son olarak Bolulu seçmenlere mesaj vererek şunlaır belirtti; “Bolulu seçmenler, çok iyi incelesinler. İyi araştırsınlar. Adayları, kişiliklerini incelesinler. Parti görüşlerini mutlaka araştırıp oylarını versinler. Bize oy versinler demiyorum, onların işine gelmiyorsa bize de oy vermesinler. Ama incelesinler, geçmişimizi araştırsınlar. Biz Cumhuriyet tarihinde hükümet ortağı da olduk, hükümet başkanı da olduk, belediyeleri de kazandık. Bizimle ilgili herhangi bir yolsuzluk olmamıştır. Biz insanları vebal altına sokmayacağız.”

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar