23 Mart 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara5°C

VATAN PARTİSİ’NDEN BİRLİK ÇAĞRISI

Vatan Partisi Bolu Milletvekili Adayları İsmet Özer ve Ömer Yasa, önceki gün Bolu Gündem’e yaptıkları ziyarette, Vatan Partisi’nin, birçok partiden Atatürkçü ismin oluşturduğu bir parti olduğunu söyleyerek seçmene destek çağrısında bulundular.

Vatan Partisi’nden birlik çağrısı

17 Nisan 2015 Cuma 15:01

Haber: Adem Güler

Vatan Partisi 1. Sıra Adayı İsmet Özer, “Neden Vatan Partisi?” sorumuza şu ifadelerle yanıt verdi; “Benim aslında daha önce siyasetle pek ilgim yoktu. Ancak Türkiye üzerinde oynanan çok değişik oyunlar var. Bir iki sene içinde gördüğüm kadarıyla Türkiye’nin sonu felakete gidiyor.

‘KRİZİN BAŞLANGICINDAYIZ’

Milli Güçler tarafından müdahale edilmeyince bir taraftan büyük bir ekonomik krizin geldi; zaten şu anda krizin başlangıcındayız. Ancak sonbaharda etkisini yoğun olarak göreceğiz. Diğer taraftan karanlık güçlerin tarafından diğer partiler, hükümet olsun veya muhalefet partileri olsun onlar da dizayn edildiği için; pek bir muhalefet göremedim. Ben de bu insanları az biraz uyandırmak için Vatan Partisi’ne katılıp siyasete başlamış oldum.”

‘BİRLİK BÜTÜNLÜK VE BAĞIMSIZLIK ÖNCELİĞİMİZ’

Özer, Vatan Partisi’nin seçim beyannamesini anlatarak “Seçim Beyannamemizde vatan birlik bütünlüğü sağlamak. Özellikle kapitalist sisteme karşı Nato’ya karşı öncelikle bağımsız bir Türkiye var; yani kısacası bağımsız Türkiye, kendi kendimize yönetilebildiğimiz bir ülke var. Dışarıdan değil de kendi kendimize, ondan sonra bu krize karşı üretim ekonomisi var. Yerli üreticilerle, milli sanayicilerle birlikte üretim ekonomisi var. Genel olarak sıcak paraya dayalı bir ekonomi var” diye konuştu.

‘BORÇLU SAYISI YÜZDE 4’TEN YÜZDE 60’A YÜKSELDİ’

İnsanların tüketim toplumuna alıştırıldığını söyleyen Özer, “2001 krizinde ülkenin yüzde 4’ü borçlu iken insanlarımız, şu anda yüzde 60’ın üzerinde borçlu. Topraklar satılıyor.  Köylülerin toprağı, traktörü bankalar tarafından icra edilmiş. Belki de ekonomik kriz zamanında el konulacak. Bir anda işsizlik ikiye katlayabilir” ifadelerini kullandı.

‘SAĞ-SOL AYRIMI GÖZETMİYORUZ’

7 Haziran’da yapılacak genel seçimler öncesi seçmenlere seslenen İsmet Özer,  “Bizim sağ sol diye bir şeyimiz yok. Yani Parti olarak sağ sol diye bir görüşümüz yok. Biz Ulusalcıyız, Kemalist bir parti olarak herkesi partimize bekleriz. Sağ sol ayrımı göz etmeden de seçimlerde de vatandaşlarımızdan oy bekliyoruz” dedi.

Bolu’da uzun yıllar Hakimlik yapan Vatan Partisi Bolu 2. Sıra Milletvekili adayı Ömer Yasa da seçimlerle ilgili bir sürpriz beklediklerini söyleyerek “Vatan Partisi hızla birleşimden de çoğalıyor. O nedenle her an değişik sürprizler de çıkabilecek” diye konuştu.

‘HER PARTİDEN ATATÜRKÇÜLER TOPLANDIK’

Vatan Partisi’nin önemine değinen Ömer Yasa, “Türkiye’de şu anda iki görüş var ana hatlarıyla. Bir, Türkiye’yi parçalamak isteyenlere alet olanlar. Bir

Türkiye’yi bütünleştirmek için çaba harcayanlar. O alet olanlardan bazıları işte birleşelim, diyorlar. Halbuki Vatan Partisi, ben de birleş diyenlerle değil, haydi birleşelim diyenlerin bir araya gelmesi. Bunun çatı partisi İşçi Partisi idi. Ama katılımlar her partiden MHP’den, CHP’den, eski Demokrat Parti’den, Doğru Yol Partisi’nden DSP’den; yani Atatürkçü ve Türkiye için insanların birleştiği bir çatı oldu. O nedenle de ismi Vatan Partisi oldu. Düşünün 20 bin kişinin katıldığı bir kurultayla bu karar alındı ve oy birliği ile alndı. Dolayısıyla Türkiye’nin birleşmesinden yana olanlar da bu beklentinin Vatan Partisi’nde olduğunu gördükleri için akın akın geliyorlar. Sonuç o bakımdan Bolu için de sürprizlerle dolu diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.  

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar