27 Mayıs 2019
  • Bolu11°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara11°C

OTİZMİN FARKINDA MIYIZ?

Otizm hastası çocuklar ile aileleri ve öğretmenleri, 2 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasını kapsayan Dünya Otizm Farkındalık Ayı sebebiyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdiler.

Otizmin farkında mıyız?

17 Nisan 2015 Cuma 07:00

Haber Merkezi

Otizmli çocukları, aileleri ve öğretmenleriyle birlikte Belediye’ye ziyaret gerçekleştirdiler. Bolu Belediyesi Encümen Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarete Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Belediye Meclis Üyesi Nurettin Doğanay, Ak Parti Bolu Milletvekili Adayı Mehmet Emin Güz ve Ak Parti İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kanca da katıldı.

ÇOCUKLARA ÖZEL TİŞÖRT HEDİYE EDİLDİ

Ziyarette ilk olarak Belediye Başkanı Yılmaz’a otizmli çocuklar tarafından hazırlanan bir çiçek hediye edildi. Daha sonra bir konuşma yaparak ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getiren Başkan Yılmaz, “Bu çocuklarımızın başta aileleri olmak üzere onlarla aileleri kadar yakından ilgilenen öğretmenleri mübarek bir görevi yerine getirmektedirler ve bu sebeple ilk önce huzurunuzda onları kutluyorum. Ben Bolu Belediye Başkanı olarak daha önce de bazı ziyaretlerde şunu dile getirmiştim ve bu teklifim her zaman için geçerlidir. Ben diyorum ki bu özel çocuklarımızla ilgilenen aileler ve öğretmenlerin yılın bazı günlerinde dinlenmeye ve gezmeye hem ihtiyaçları hem de hakları var. Biz bu tür günlerde 1 günde olsa çocuklarınıza bakacak imkanlar yaratalım ve sizleri izne ayıralım. Bunun için ne gerekiyorsa Bolu Belediyesi olarak yapmaya hazırız yeter ki siz isteyin. Bunun haricinde de ne isteğiniz olursa hiç çekinmeden bizlere iletebilirsiniz. Bizler sizin için varız ve elimizden gelen her şeyi yapmaya da hazırız” dedi.

Ziyarette son olarak otizm hastası çocuklara tişört hediye edildi ve tişörtlerden birini bir çocuğa Yılmaz giydirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.