24 Ağustos 2019
  • Bolu24°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara29°C

BOLULU GAZETECİLER AVRUPA PARLAMENTOSUNU PROTESTO ETTİ

AB Projesi kapsamında Belçika’nın ve Avrupa Birliği’nin başkenti olan Brüksel’de bulunan Bolulu Gazeteciler, Avrupa Parlementosu önünde Atatürkçü Düşünce Derneği ve bazı STK’larla birlikte Türk bayrağı açarak slogan attılar.

Bolulu gazeteciler Avrupa Parlamentosunu protesto etti

16 Nisan 2015 Perşembe 20:29

Şimdiden Avrupa Parlamentosu’nun kararını protesto ederek, kararı tanımadıklarını açıkladılar.

Vatan Partisi Avrupa Sorumlusu Beyhan Yıldırım, Belçika Mons Atatürkçü Düşünce Derneği  ve Talat Paşa Komitesi temsilcisi Kamil İnanoğlu, TGB Belçika Başkanı Ufuk Demir, TGB Hollanda Temsilcisi Zuhal Tosuncu, Atatürkçü Düşünce Derneği Belçika Başkanı Fevzi Bursalı, TGB Avrupa Genel Sekreteri Mustafa Selçuk, Avrupa Parlamentosu önündeki Place Luxemburg’ta bir araya gelenlere seslenerek, Avrupa Parlamentosu’nu protesto ettiler ve alınacak kararı şimdiden tanımayacaklarını açıkladılar.

ORTAK GÖRÜŞ, ’SOYKIRIM’ YOK!

Avrupa Parlamentosu önünde yapılan açıklamalarda ortak olarak, Emperyalist ülkelerin koro halinde tekrarladıkları ‘sözde Ermeni Soykırımı’ iddiası Doğu Perinçek’in Çarlık Rusyası ve Ermeni arşivinde yer alan tarihi belgelere dayanarak yürütmüş olduğu büyük hukuk mücadelesi sonucunda tamamen çürütülmüştür.

28 Ocak 2015 tarihinde yürütülmüş olan Perinçek-İsviçre davasında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) gerekçesinde ‘Soykırımın’ hukuki bir tanım olduğuna dikkat çekmiş ve 1915 olaylarının tanım çerçevesinde nitelendirilemeyeceğini belirtmiştir.

Bu hukuk zaferi yalnız Doğu Perinçek’in değil, Türkiye’nin zaferidir!’ diyerek, Avrupa Parlamentosu’nun mahkeme kararlarının ötesinde vereceği kararı tanımadıklarını ve protesto ettiklerini haykırdılar.

Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu önünde gerçekleştirilen ve Türk Bayrağı ile Atatürk Posteri ve Belçika Bayrağı’nın açıldığı ve Bolulu Gazetecilerin de destek verdiği gösteri sessizce son buldu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.