23 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara16°C

İKİ KARDEŞ PROJE BOLU’YU ŞAHLANDIRACAK

Şehrimizin dünyada marka kent olması yolunda yapılan çalışmalar neticesinde hayata geçirilen ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ projesine kardeş bir proje daha geliyor. Yeni projenin adı ise ‘Mutfağın Kalbi Bolu.’

İki kardeş proje Bolu’yu şahlandıracak

17 Nisan 2015 Cuma 13:04

Haber Merkezi

Projenin amacı ise hem Bolu’nun yöresel ürünlerini tüm dünya mutfaklarında tanıtıp vazgeçilmez ürünler haline getirmek hem de Bolu’da afiyet turizmini harekete geçirerek marka kent olma yolunda Bolu’muza yeni bir vizyon getirmek.

BOLU PROTOKOLÜ KATILDI

‘Tabiatın Kalbi Bolu’ projesine kardeş bir proje olan ‘Mutfağın Kalbi Bolu’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Tabiatın kalbi projesinin fikir babası olan ve projenin hayata geçirilmesinde önemli bir emeğe sahip olan İnan Kalaycı’nın ev sahipliğinde Tarihi Emniyet Otel’de gerçekleştirilen proje tanıtım toplantısına Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Fazıl Karaduman, Bolu'da bulunan turizm işletme sahipleri, temsilciler ve aşçıları katıldı.

osvi3.jpg

SATIŞ STRATEJİSİ YÖRESEL ÜRÜNLERLE

Programda ilk olarak Mutfağın Kalbi Bolu projesinin tanıtım sunumu yapıldıktan sonra Türkiye Aşçılar Federasyonu Avrupa'dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçınkaya söz alarak projede ana amaçlarının Bolu'nun yöresel ürünlerini kullanarak Bolu'da afiyet turizmini harekete geçirmek ve Bolu'nun marka olabilecek ürünlerini pazarlamak olduğunu kaydetti. Bunun için yapılacak çalışmaları da aktaran Yalçınkaya, keş, alıç sirkesi, kanlıca mantarı, kızılcık tarhanası, pestil, köy yumurtası, kaz yağı, kabaklı gözleme gibi yöresel ürünlerle satış stratejisi yapmak istediklerini söyledi.

osvi4.jpg

KALAYCI, LANSMANIN NASIL YAPILACAĞINI AKTARDI

Sunumun sonunda ise İnan Kalaycı tarafından projenin lansmanının nasıl yapılacağı aktartıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sunum sonrası yaptığı konuşmada “Umarım bu hareket bir berekete dönüşecektir. Sayın Valimiz ile birlikte her zaman yanınızdayız" dedi.

Vali Aydın Baruş ise “Yapılan sunumdan son derece memnun kaldım. Göreve yeni başlamış biri olarak Bolu'yu yeni tanıyorum ama böyle güzel çalışmaların olduğunu görmek çok güzel. Bolu için kalbini gönlünü koyan insanlarla hep beraber oluruz. İnşallah projelerde ciddi başarılar sağlanır ve Bolu hak ettiği değere sahip olur” diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar