17 Eylül 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara19°C

KENDİ YAPTIKLARINDAN HABERLERİ YOK

Özel İdare açıklama yaparak yolun kapalı olduğu haberlerini yalanladığı sırada yine Özel İdare ekipleri tehlikeli olduğu gerekçesiyle Abant-Taşkesti yolu girişlerini toprak dökerek trafiğe kapattı.

Kendi yaptıklarından haberleri yok

17 Nisan 2015 Cuma 23:14

Haber; Adem GÜLER

Foto; Mahmut ALAN

İl Özel İdaresi tarafından Abant-Taşkesti yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle bir açıklama yayınlandı. Açıklamada Abant-Taşkesti yolunun kullanılamaz hale geldiği yönündeki haberler tamamen maksatlıdır denildi. Özel idarenin bu açıklamayı yaptığı sırada kendi ekipleri olası bir kazayı önlemek için aynı yolun girişlerini toprak dökerek ve tabela koyarak kapattı. İl Özel idaresince yapılan evlere şenlik açıklamada yolun göçme haberlerinin yalan olduğu ima edilerek basın organları tarafından haberlerin maksatlı olarak abartıldığı belirtildi. Yolun üç farklı noktasında meydana gelen büyük tahribatın sorumlusu olarak adeta basının ilan edildiği açıklamada, “ Abant-Taşkesti yolunda yıllarca asfalt yapılması arzu edilmiş ve 2014 yılına kadar yapılamamıştır. 2014 yılında İl Özel İdaremiz tarafından alt yapı ve asfalt çalışması yapılarak, Taşkesti bölgesi halkının ve köylerimizin kangren haline gelen bu sorunu çözülmüş, insanlarımız rahat bir nefes almıştır. Bilindiği üzere 2014-2015 kış mevsimi uzun ve ağır geçmiş olup, taban suyun ve yeraltı sularının yeterli düzeyin üzerine çıkması ile birlikte ilimizin birçok yol güzergahında heyelan ve çökmeler meydana gelmiştir. Bahse konu yol güzergahında da birkaç noktada arazi yapısının gevşek oluşu, heyelan ve yer altı sularından kaynaklanan göçmeler olmuştur. Bu durum İl Özel İdaremiz yetkililerince bilinmekte ve takip edilmekte olup, yol hiçbir şekilde kapalı olmayıp, hava şartlarının düzelmesiyle heyelan ve çökme meydana gelen noktalarda çalışmalara başlanmıştır” denildi.

Öte yandan bahse konu yolun üç farklı noktasında onlarca metre uzunluğunda heyelan oluştuğu ve bu noktalarda trafiğin dar bir alandan ve tek şeritten sağlandığı objektiflere yansıyan fotoğraflarda açıkça görülmekte.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar