24 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara2°C

ÖZKÖK,SERT ÇIKTI;

BESOB’da eski Genel Sekreter tarafından zimmete geçirilen parayla ilgili Birlik Başkanı Tahir Gayret’in yaptığı açıklamaya, Sanayi Sitesi Yönetimi Başkanı Turgut Özkök’ten yanıt geldi.

Özkök,sert çıktı;

18 Nisan 2015 Cumartesi 07:18

 

Haber: Özge Elçi

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret, Birlik’in eski Genel Sekreteri Ramazan Güzel tarafından zimmete geçirilen parayla ilgili sık sık “Bu parayı kendi cebimden ödeyeceğim” ifadelerini kullanmıştı. Gayret’in bu paraların birlik hesabından kasaya aktarıldığını söylemesi üzerine Sanayi Sitesi Yönetimi Başkanı Turgut Özkök, bir açıklama yaparak Gayret’e tepki gösterdi.

‘BİRİ ESNAFIN PARASINI ÇALDI, DİĞERİ ODALARIN HAKKINI ALDI’

Özkök, “Ramazan Güzel esnafın parasını çaldı, şimdi Tahir Gayret esnafın çalınan bu parasını tüm odaların hakkının olduğu bir parayla kapattığını söylüyor. Peki burada Ramazan Güzel’le, Tahir Gayret arasında ne fark var ki? Birisi esnafın parasını çaldı, diğeri ise tüm odaların hakkının bulunduğu bir parayı aldı” diye konuştu.

‘KESERİ YİNE BİZİM BAŞIMIZA VURDU’

Özkök, Gayret’in geçmişte söylediği ‘Keseri kendi bacağıma vururum’ sözlerine de atıfta bulunarak “Şimdi burada benim yanında görev yapan bir sekreter, site yönetiminin parasını çalsa, bu parayı benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın cebinden ödemesi gerekir. Esnafın bunda ne suçu var? Şimdi Tahir Gayret verdiği sözü unutarak, cezayı yine esnaf odalarına kesti. Hani keseri kendi ayağına vuracaktı. Ama keseri kendi ayağına değil; yine bizim başımıza vurmayı tercih etti” dedi.

‘MADEM KENDİ CEBİNDEN ÖDEMİYOR, BARİ ÖZÜR DİLESİN’

Özkök, Tahir Gayret’e sorular yönelterek şunları ifade etti; “Bu paraya tüm esnaf odalarının hakkı var. Sen bu parayı odaların hesabından alarak proje hesabına aktarırken kime sordun? Birlik tüzüğünde böyle bir hak var mı? Siz yönetim kurulu olarak böyle bir karar alırken bu karara karşı çıkanlar oldu mu? Alınan bu kararın altına kimler şerh koydu? Tahir Gayret’in bu soruları cevaplaması gerekiyor. Çıkıp bu esnafa hesap vermeli. Ben sizin paranızı kollayamadım, demeli ve madem yüreği bu parayı kendi cebinden ödemeye yetmiyor; bari özür dileme erdemini göstersin.” 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar