20 Mayıs 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

MİLLİ İTTİFAK, AGD’NİN PROGRAMINA KATILDI

SP-BBP 1. Sıra Milletvekili Adayı Veysel Çetinkaya, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Anadolu Gençlik Derneği'nin hazırladığı programa katıldı.

Milli İttifak, AGD’nin programına katıldı

18 Nisan 2015 Cumartesi 07:35

 

Haber Merkezi

SP-BBP Milli İttifakı Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Veysel Çetinkaya, burada bir konuşma yaparak “Fazileti değil rekabeti esas alan zihniyetlerin insanlığa huzur ve saadet getiremeyeceği aşikardır. insanlığın içine düştüğü kan, gözyaşı, işgal ve sömürü bu gerçeğin bir tezahürüdür” dedi.

Herkesin Kutlu Doğum Haftası’nı kutlayan Çetinkaya, “Tüm milletimizin ve islam aleminin kutlu doğum haftası’nı kutluyor, bu anlamlı haftada gerçekleştirilecek etkinliklerin ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu önemli günler yüce Peygamberimizin örnek kişiliğini ve eşsiz mücadelesini anlamak için çok önemli bir fırsattır.

PEYGAMBERİMİZ HOŞGÖRÜNÜN MÜCADELESİNİ VERMİŞTİR

İnsanlık onun getirdiği ilahi prensipleri rehber edindiği ölçüde kurtuluşa erecektir. Çünkü o kötülüğe karşı iyiliğin, çirkinliğe karşı güzelliğin, sömürüye karşı adaletin, baskıya karşı hoşgörünün mücadelesini vermiştir. O zulüm ve cehaletin hakim olduğu bir dünyaya kurtuluş müjdesi olmuştur.

Şimdi de insanlık onun ilahi prensiplerine sarıldığı ölçüde huzur bulacaktır. O sadece İslam dünyasının değil bütün insanlığın huzur ve saadetinin teminatıdır. Gücü değil hakkı üstün tutan, rekabet ve sömürüyü değil, fazilet ve erdemi esas alan adil bir dünya ancak O’nun insanlığa sunduğu değerler üzerine kurulacaktır. İslam ülkeleri başta olmak üzere insanlığın karşı karşıya bulunduğu ekonomik, siyasi ve ahlaki çöküntü dikkate alındığında bu prensiplerin ne kadar vazgeçilmez olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar