25 Mayıs 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara15°C

ZEKA OYUNLARI

Bağışçılar Vakfı tarafından açılan Zeka Oyunları Sınıfının basına tanıtım törenine katılan Bolu Valisi Aydın Baruş, öğrencilerle sohbet ederek öğrencilerin hazırladığı gösteriyi hayranlıkla izledi.

Zeka oyunları

18 Nisan 2015 Cumartesi 07:53

Haber; Adem GÜLER

Foto; Vilayet Basın Merkezi

Fotoğraflar için tıklayınız...

Haberin fotoğrafları için tıklayınız....

Mevlana Ortaokulu bünyesinde tefriş edilen Zeka Oyunları Sınıfı açılışına katılan Vali Aydın Baruş okulda ilk olarak Özel Eğitim Sınıfı’nı ziyaret ederek burada eğitim gören çocuklar ile sohbet etti. Sınıf öğretmenleri Davut Erdoğan ve Seçil Mergen Gülenç’ten bilgiler alan Vali Baruş, sınıfta eğitim gören üç öğrencinin öğretmenleri birlikte hazırlamış olduğu gösteriyi hayranlıkla izledi. Vali Baruş Özel Eğitim Sınıfı ziyareti sonrası Zeka Oyunları Sınıfı’nın açılışını yapmak üzere okulun konferans salonuna geçti. Programa Vali Baruş’un yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, Okul Müdürü Ömer Akı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta konuşma yapan Okul Müdürü Ömer Akı “Özel olarak tasarlanan Zeka Oyunları Sınıfında öncelikle okulumuzda eğitim gören engelli öğrencilerimiz eğitim görecek ve her oyun farklı bir yeteneğin gelişmesini sağlayacak olup aynı zamanda çocuklar için okul daha eğlenceli bir mekan haline gelecek” dedi.

Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram da konuşmasında, Vakfın kuruluş amacı hakkında bilgiler vererek, büyük hayırsever İzzet Baysal’dan feyz alarak Vakıf olarak bugüne kadar yaptıkları yardımlardan ve yatırımlardan bahsetti, kendilerine katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Vali Aydın Baruş ise konuşmasında, "Bugün burada büyük bir mutluluk duyduğumuz bir açılışı gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bu çalışma çok önemli.  Çünkü bizler, toplumumuzun geleceği olan çocuklarımıza sahip çıkmak için sadece devletin imkanları ile değil toplumun her kesimi ile el ele vererek çalışmak zorundayız. Biz devlet olarak eğitim alanındaki çalışmalarımızı sürdürürken diğer taraftan hayırseverlerimizin bu çalışmalara destek vermesi bizleri onurlandırıyor" şeklinde konuştu.

Konferans salonundaki programın ardından Vali Baruş ve beraberindekiler Zeka Oyunları Sınıfı’nın açılışını hep birlikte yaptılar ve sınıfta oyunlar oynayan çocuklar ile sohbet ettiler. Jenga oynayan çocukların yanına giderek bir süre onlarla oyun oynayan Vali Baruş, kendisi ile tanışmak isteyen çocuklarla da sohbet etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar