19 Şubat 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara11°C

AİBÜ’DE, KİCK BOKS RÜZGARI

Üniversitelerarası Türkiye Kick Boks Şampiyonası Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) de başladı. Şampiyonada 62 üniversiteden 96 kadın, 292 erkek olmak üzere 388 sporcu yarışacak.

AİBÜ’de, Kick Boks rüzgarı

18 Nisan 2015 Cumartesi 08:01

Haber; Beyhan BAYRAK

Programın açılış seremonisine katılan Bolu Valisi Aydın Baruş, Türkiye'de ilk defa Bolu'da düzenlenen bu organizasyon nedeni ile mutlu olduklarını kaydetti ve tüm sporculara başarılar diledi. 2014-2015 Üniversite Sporları Federasyonunun yıllık faaliyet programında yer alan Üniversitelerarası Türkiye Kick Boks Şampiyonası AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törenle başladı. Türkiye'de ilk kez düzenlenen üniversiteler arası şampiyonaya Bolu Valisi Aydın Baruş, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ümid Karlı, davetliler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. İlk defa AİBÜ'de düzenlenen ve üç gün sürecek olan şampiyonada 62 üniversiteden 96 kadın, 292 erkek olmak üzere 388 sporcu yarışacak. Şampiyonanın son gününde dereceye giren sporculara ödülleri verilecek.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende Federasyon Temsilcisi ve BESYO Müdürü Doç Dr. Ümid Karlı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan ile AİBÜ Rektörü Hayri Coşkun yaptıkları konuşmalarda Türkiye'de ilk defa düzenlenen bu şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını söylediler ve sporculara başarılar dilediler. Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Üniversitelerarası Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nın ilk defa AİBÜ'de düzenlendiğini, şampiyonaya gösterilen ilginin çok fazla olduğunu, 62 üniversiteden yaklaşık 400 sporcunun yarışacağını söyledi. Açılış töreninde konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, "Ülkemizin dört bir yanından yüzlerce genç kardeşimiz sadece birbirleri ile yarışmak, mücadele etmek için bir araya gelmiyor. Bu gün ülkemizin 62 üniversitesinden bu turnuvaya iştirak eden gençlerimiz aynı zamanda sporun kardeşlik, dostluk, arkadaşlık olduğu mesajını Türkiye'ye, dünyaya gösteriyor" diye konuştu.

Gençleri, toplumsal dayanışmaya olumlu katkı sağlayan önemli uğraş olan sporu tercih ettiğinden dolayı kutlayan Baruş, "Gençlerimizin kick boks sporunu sevmelerinde ve ülkemizin dünya çapında önemli sporcular yetiştirilmesinde büyük pay sahibi olan Kick Boks Federasyonu'nun Başkanı ve yöneticileri başta olmak üzere, tüm antrenörlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

Açılış törenin ardından sporcular ringlerde ve yerde bulunan alanlarda kıyasıya yarışmaya başlarken, şampiyona Pazar gününe kadar devam edecek.

bvb_1642.jpgbvb_1649.jpgbvb_1663.jpgbvb_1655.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.