22 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

DEV HİBE REKOR KIRDI

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma yatırımlarının Desteklenmesi Program çerçevesinde kazanan projeler belirlendi.

Dev hibe rekor kırdı

19 Nisan 2015 Pazar 14:40

 

Programa alınan 69 proje ile Bolu tarihinde KKYDP Ekonomik Yatırımları açısından bir rekor kırılmış oldu.

Haber Merkezi

Konu ile ilgili olarak İl Müdürü İsmail Taş'ın yaptığı açıklamaya göre; KKYDP Ekonomik yatırımlar için yapılan proje başvuruları 12 Şubat 2015 tarihinde sona ermiş, müteakiben bir aylık zaman diliminde değerlendirmeler tamamlanarak nihai kararın verilmesi için Bakanlığa gönderildi. Projeler Bakanlıkça da değerlendirilerek programlandı. Programa giren proje sahiplerine de yazı ile hibe sözleşmesi imzalamak üzere İl Müdürlüğü’ne çağrılacak ve bundan sonraki aşamalarda uymaları gereken esaslar bir eğitim programı ile kendilerine anlatılacak.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KANATLI SEKTÖR PROJESİ

Programa alınan 69 projenin 64 ü kanatlı, 4 ü Süt Sığırcılığı 1 i de Süt Ürünleri değerlendirme projesi. Programlanan 69 projenin hayata geçirilmesi ile ilimizde 66.767.050 TL'lik bir yatırım gerçekleştirilmiş olacak. Bakanlıktan ödenecek hibe miktarı da 30.268.771 TL. olacağı açıklandı.

Programa alınan proje sahipleri en geç 5 Haziran 2015 tarihine kadar projelerinin son şeklini vererek uygulama projeleri ile, gereken belge, İzin, onay, borcu yoktur yazıları, teminat gibi uygulama esaslarında belirtilen belgeleriyle birlikte İl Müdürlüğümüzde hibe sözleşmelerini imzalayarak proje uygulamalarına başlamaları ve Projelerin en son 01.12.2015 tarihine kadar tamamlanması gerekiyor.

PROGRAMA GİREMEMİŞ YATIRIMCILARA MÜJDE

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “

Bolu ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak projelerin bütün yatırımcılarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Programa girememiş yatırımcılar içinde bir müjde verebiliriz. Bakanlığımızca 10. etap tebliği hazırlanmış olup, yakında Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girecektir. Proje sahipleri önceki sundukları projelerinin eksikliklerini tamamlayarak sunabilecekleri gibi, yeni projeler de sunabileceklerdir” ifadeleri kullanıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar