17 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-2°C

AKILLI KİMLİK İŞE YARAYACAK

Birçok konuda pilot il olma ayrıcalığını yaşayan ilimiz Bolu E-Devlet şifresi olmadan E-Devlet portalını kullanabilen tek il olacak. Beş sene önce dağıtılan akıllı kimlikler ilk kez işe yarayacak.

Akıllı kimlik işe yarayacak

20 Nisan 2015 Pazartesi 13:41

Haber; Adem GÜLER

E Devlet portalı T.C. vatandaşı olan tüm kişilerin kullanımına sunulmuş durumda. Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların PTT üzerinden yapacağı işlemler ile portala giriş sağlaması mümkünken, Bolu ilindeki vatandaşlar elektronik kimlik kartları ile de şifre almadan sisteme giriş yapabilecekler. Geçtiğimiz yıllarda ilimizde dağıtılan akıllı kimlik kartları sayesinde sisteme giriş yapabilen tek il Bolu. Bu güne kadar PTT’den alınan şifreler ile girişi mümkün olan E-Devlet portalı’na artık Bolulu vatandaşlarımız akıllı kimlik kartlarıyla giriş yapabilecekler. E-Devlet'e giriş yapmak için şifre gerekli olsa da mobil imza ya da elektronik imza kullanılıyorsa, kurumlara gitmeden de şifrenin oluşturulması mümkündür. Devlet kapısı üzerinden yapılan açıklamalarda da belirtildiği gibi mobil imza ya da elektronik imza kullanarak sisteme giriş yaptıktan sonra şifre bölümündeki seçenekleri kullanarak şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Ayrıca kimlik kartlarının pilot il olarak kullanıldığı Bolu ilindeki vatandaşlar, elektronik kimlik kartları ile de şifre almadan sisteme giriş yapabilir. Önümüzdeki yıllarda yurt genelinde kullanılması beklenen elektronik kimlik kartları ile online olarak yapacağınız devlet işlemleri çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.