24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

10 YILLIK MÜCADELEDE MUTLU SON

Müjdesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından verilen Bolu’nun Turizm Alanı ilanı, Bakanlar Kurulu’nda onaylandı. Kararın, en kısa sürede Resmi Gazete’de yayınlanması bekleniyor.

10 yıllık mücadelede mutlu son

21 Nisan 2015 Salı 20:11

Haber: Özge Elçi

Bolu Belediye Meclis Salonunda dün Kent Konseyi toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Konsey Başkanı Nadir Garipoğlu, Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Türker Ateş, Sağlık Müdürü Mahmut Arık ile Konsey üyeleri katıldı.

‘BAŞBAKAN, MÜJDESİNİ 21 ARALIK’TA VERMİŞTİ’

Ateş, 21 Aralık 2014’de Ak Parti İl Başkanlığı Kongresi’ne katılmak üzere Bolu’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Bolu’nun ‘Turizm Alanı’ olarak ilan edileceği yönündeki ifadeleri hatırlatarak önemli bir açıklamada bulundu.  Ateş, “Geçtiğimiz hafta Bolu’nun Turizm Bölgesi ilan edilmesi amacıyla Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na 3 dakikalık bir brifing verdik ve sözünü hatırlattık. Başbakanımız, sözlerini tuttuklarını Bolu’nun Turizm Bölgesi İlan edilmesiyle ilgili Bakanlar Kurulu’nun imzalandığını ve en kısa sürede de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe gireceğini müjdelediler” diye konuştu.

10 YILLIK BİR MÜCADELENİN ÜRÜNÜ

Bolu’nun turizm alanı ilan edilmesinin yaklaşık on yıllık bir mücadelenin ürünü olduğunu söyleyerek “Turizm alanı ilan edilmesi hem bölgesel teşvikleri yerine getirecek hem de sektörel değişiklikleri yerine getirecek. Turizm alanı ilan edilen alanlar, 5.bölge kapsamına girecek. On sene önce Bolu’nun turizm alanı bölgesi ilan edilmesinin çok önemli olduğunu konuşmuştuk.

BÜTÜN DOSYALAR HAZIR

Köroğlu bölgesi turizm alanı olarak ilan edildi. Yaklaşık olarak 60 bin hektar alan içerisinde bizim güney kesimimiz, Karacasu bölgesinden Kartalkaya ve Köroğlu dağları projesini de içine alacak şekilde bir alan. Şu an bütün dosyalar hazırlandı. Kurum ve kuruluşlardan belgeler alındı. Bakanlığa gönderilen dosyaların incelenmesi yapıldı ve bunun sonucunda iki hafta önce Başbakan’a 3 dakikalık bir sunum yaptık. Başbakanımız ‘İmzanızı attık, hayırlı olsun’ dedi. Turizm alanı ilanın sadece Resmi Gazete’de yayınlanması kaldı” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar