23 Eylül 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara13°C

ÇOCUKLARA MAVİ BALON

Ülkü Ocakları, çocuklara mavi balon dağıtarak hem otizme dikkat çektiler hem de çocuk bayramını kutladılar.

Çocuklara mavi balon

23 Nisan 2015 Perşembe 16:41

Haber: Özge Elçi

Ülkü Ocakları, hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hem de Otizm Farkındalık Haftası nedeniyle iki kutlama birden yaptı. MHP İl binasının altında düzenlenen etkinlikte, “Ülkü Ocaklıyız, otizmin farkındayız” yazısı asan ülkücü gençler, caddeden geçen çocuklara mavi balon dağıttılar.

Etkinliğe MHP Ülkü Ocağı Bolu Şube Başkanı Adem Evcil,MHP 1. Sıra Bolu Milletvekili Adayı Şükrü Gülez, 2. Sıra Milletvekili Adayı Kader Garipoğlu ve çok sayıda partili de katılarak destek verdiler.  

Ülkü Ocakları Bolu Şubesi'dnen etkinlikle ilgili yapılan açıklama şunlar ifade edildi; "

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezinin başlatmış olduğu “ Ülkü Ocaklıyım , Otizmin Farkındayım.” kampanyasına Bolu Ülkü Ocakları olarak destek veriyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını her zamankinden farklı olarak bir çocuk bayramından çok otizmli kardeşlerimizi anlamak ve anlatmak için bugün burada bulunmaktayız.Ülkemizin geleceği pırıl pırıl çocuklarımız her zaman en iyisini hak etmiştir. Yaptığı güzel ve nokta projeleri ile Ülkü Ocakları olarak sadece 23 Nisanda değil her gün otizmli kardeşlerimizin yanındayız. Çocuklarınıza çok değerli bir hazineymiş gibi bakın, onları onurlandırın, çünkü dünyanın en iyi işi, yüzünü ağartacak çocuklar yani yeni bir nesil yetiştirmektir.Unutmayın! Dünyada evlat gibi insanı kendine çeken bir bağ yoktur. Gençliğin değerini bilen ve dünyada ki gençlik yapılanmalarının en başında gelen  Ülkü Ocakları olarak biliyoruz ki, çocuklarımız geleceğimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle hareket ederek evlerimizde, ocaklarımızda ve okullarımızda Türk-İslam Ülküsüne bağlı çocuk yetiştirmek asli görevimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün de  dediği gibi “Çocuklar geleceğimizin güvencesi yaşama sevincimizdir, bu günün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”

Ülkü ocakları olarak gençliğe ve çocuklarımıza verdiğimiz değer gün be gün artacak, gelecek onlarla birlikte gelecektir .

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.