22 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara22°C

ÖZCAN’DAN ‘DESTEK’ İTİRAFI

CHP Bolu Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Tanju Özcan, ülke genelinde de çok ses getiren CHP’nin seçim beyannamesini kast ederek “Ben bir itirafta bulunmak istiyorum, Genel merkezin desteğini ilk defa bu kadar yoğun hissediyorum” diye konuştu.

Özcan’dan ‘destek’ itirafı

26 Nisan 2015 Pazar 16:55

Haber: Özge ELÇİ

Özcan, parti binasında bir toplantı düzenledi. Toplantıya İl Başkanı Kazım Karsu, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın ve çok sayıda partili katıldı. Özcan, açıklamalarına sözde Ermeni soykırım iddialarını ve konuyla ilgili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın sözlerini eleştirerek başladı.

‘GİTMEDİĞİMİZ İLÇE, KÖY KALMADI’

Seçim çalışmalarına ve CHP’nin seçim beyannamesine değinen Özcan, “Seçim süreci hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugünü saymazsak 42 gün kaldı. Biz her dönem olduğu gibi bu dönem de rakiplerimizden daha önce sahaya indik. Aslında sahadan hiç çekilmemiştik. Seçimden seçime bir anlayışımız olmadığı için bu tip ziyaretlerimi gerçekleştiriyorduk. Ancak 2015 seçimleri için sözlerimizi, vaatlerimizi anlatmaksa seçime başlamak, bu anlamda da diğer partilerden daha önce yaptık. İlçe ziyaretlerimiz de başladı. Bugün itibariyle sadece ben, diğer aday arkadaşlarımız hariç, her ilçeyi en az iki defa ziyaret ettim. Birçok köy ziyareti yaptık. Belki 200’ün üzerinde kahvede toplantı yaptık. Şunu müjdeleyebilirim ki CHP olarak, Bolu’nun tüm ilçelerinde, 490 köyün 490’unda da göreceksiniz, oylarımızı artıracağız” dedi.

‘ÖNCEKİ DÖNEMLERDEN 2 FARK VAR’

Tanju Özcan, bu seçim döneminin diğer dönemlerden 2 farkı olduğuna dikkat çekerek “Birincisi artık çok yorgun bir hükümet var. Üç dönemini tamamladı bu iktidar ve artık dinlenmelerinin zamanı geldi. Bugüne kadar iktidar partisine oy veren vatandaşlarımızın önemli bir kısmının da ‘Evet ben artık Hükümetteki yorgunluğu görüyorum; ben artık bu hükümete oy vermeyeceğim” dediklerini çok yaygın bir şekilde görüyoruz.

‘PROJELERİMİZLE GELİYORUZ, ELEŞTİRİ DAHA AZ’

İkincisi de CHP olarak diğer dönemlerden farklı olarak yapacaklarımızla, projelerimizle, vaatlerimizle bir seçim dönemi geçiriyoruz. Eleştiri bu dönem, en az kulandığımız  terminoloji. Çünkü söyleyecek çok şeyimiz var. Köylerimize, ilçelerimize gidiyoruz. Bizim CHP olarak söyleyecek çok şeyimiz var, emeklilerimize ‘Biz size bayramlarda 2 maaş ikramiye vereceğiz, en düşük emekli maaşı 1500 lira olacak, bunun sözünü veriyoruz’ diyoruz. Asgari ücretli emekçi arkadaşlarımızın maaşı, en az 1500 lira olmalıdır ve olacaktır. Köylümüze dönüp diyoruz ki biz gemi sahiplerine ucuz mazot vermeyeceğiz. Biz ucuz mazotu, tarlasını sürmek isteyen köylümüze vereceğiz. 486 bin insan, icra borcundan dolayı hakkında tutuklama kararı çıkmış. Biz diyoruz ki bu faizlerin hepsini seçimden sonra sileceğiz, kalanını da taksitlendireceğiz” şeklinde konuştu.

‘KÖYLÜYE, ASGARİ ÜCRETLİYE, EMEKLİYE SÖZ’

Önceki dönemlerde CHP’yi proje üretmemekle eleştirenlerin, bu sefer de kendilerini ‘Kaynağı nereden bulacaksınız?’ diyerek eleştirdiğini söyleyen Özcan, “Emeklilerimize vereceğimiz bu artış, AKP hükümetlerinin 12 yıl boyunca kullandığı paranın sadece 167’de 1’i. Asgari ücretlere yapacağımız artış, AKP hükümetlerinin kullandığı paranın 700’de 1’i. Köylüye vereceğimiz ucuz mazot ise 4 binde 1’i. Demek Türkiye Cumhuriyeti hükümetinde para var; ama bunun nereye kullanılacağı önemli. Şu an bir aldığımız nefesten devlete vergi vermiyoruz. Bu hükümet, bu geliri zenginle paylaşmayı tercih etti. Biz de diyoruz ki; üreten bir Türkiye olacak. Bu geliri köylümüzle, emeklimizle, asgari ücretlimizle paylaşacağız” diye konuştu.

CHP TARİH YAZACAK

Son olarak bir itirafta bulunan Milletvekili Tanju Özcan, “Ben Genel Merkez desteğini ilk defa bu kadar yoğun olarak hissediyorum. Genel merkezin vaatlerinin güçlü olması, iktidara bu kadar yakın olması, bizim de elimizi çok güçlendirdi. İlçe bazında bakarsak, oyumuz iki katına çıkacak, demiyorum. Belki 10 katına çıkacak, diyorum. Bu seçimlerde bir tarih yazılacak. Ben de bu tarihe destek vermek istiyorum diyen her vatandaşımıza bizim kapımız açıktır” ifadelerini kullandı.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar