20 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara16°C

O DA KAFAYI CHP’YE TAKTI

CHP’nin seçim beyannamesiyle ilgili eleştirilerine bir yenisi de Bolu’dan geldi. Gençlik Kolları Başkanı T. Furkan Sönmezel, CHP’nin vaatleri için “Gerçekleşirse ekonomik çöküş olur” ifadelerini kullandı.

O da kafayı CHP’ye taktı

26 Nisan 2015 Pazar 17:08

Haber Merkezi

CHP seçim beyannamesindeki vaatlerin en az 150 milyar TL olduğunu söyleyen Sönmezel, “Bu rakamlara 1- 1.5 sene zarfında IMF’ye muhtaç olunacağı aşikardır” dedi.

‘MAAŞLARIN ARTMASI EKONOMİK ÇÖKÜŞ YARATIR’

Maaşların artırılması ve petrol fiyatlarının düşürülmesiyle ekonomik anlamda çöküş yaşanacağını savunan Sönmezel, “Halkımız artık içi boş, hamasî hayallere itimat etmeyecek olgunlukta ve bilinçtedir. Emekli maaşlarının 1500 TL’ye  yükseltilmesi, maliyetinin 37.5 milyar TL ile bütçe açığının tek seferde 3 kata çıkmasıdır. Emeklilere dini bayramlarda ikramiye verilmesi yalnızca ekonomik değil, Anadolu insanının kutsallarına oldu olası saygı duymayan, hiçe sayan sırça köşklerinde halkı aşağılayan zümrenin çarşaf açılımı benzeri sunî bir duruş  sergilemesinden öte bir şey değildir” diye konuştu.

‘CHP SADECE SEÇİM DÖNEMLERİNDE ÖZGÜRLÜK DİYOR’

Geçmiş dönemlere de değinen Sönmezel, “Özgürlükler noktasında baktığımızda ise Türkiye’de başta tek parti diktatörlüğü, 27 Mayıs 1960’da başlayan darbeler, bürokratik vesayet dönemleri dahil ki son dönemde 17 Aralık ve Gezi kalkışmasına çanak tutmak; onun öncesi gerek imamhatip gerekse başörtüsü hak ve özgürlüklerini ortadan kaldırıp insanları ikna odalarına alan CHP’nin yalnızca seçim dönemlerinde özgürlük diye fevaran etmesi de ayrı bir ironidir. Bu yapılan çalışmaları perçinlemek ve Yeni Türkiye hedefine bir adım daha yaklaşmak maksadıyla geçtiğimiz günlerde sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından halka beyan edilen Yeni Türkiye Sözleşmesi 2023 ile de yine halkın hak ve özgürlüklerinin genişletilmesi, ulaşılması güç hayal, şişirme vaatlere yer vermekten ziyade milletle devlet kucaklaşması da pekiştirilmiş olacaktır” ifadelerini kullandı.

‘BOŞ PLAN PROJE’

CHP’nin vaatlerini ‘boş vaatler’ olarak değerlendiren Furkan Sönmezel, son olarak şunları söyledi;  “Anadolu insanı artık gerçekleşmesi mümkün olmayan, siyaset deyince yalanı aklına getiren vaatleri çok gördü. Bu anlayışla büyük bedeller ödedi. Boş vaatlerle oy almak için uğradığı hayal kırıklıklarını yeniden yaşamayacak kadar bilinçlendi. Yalan, karalama, boş plan proje  yerine hedeflerine sıkı sıkı bağlanarak 2023’e büyük adımlarla yürüyecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar