25 Haziran 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara28°C

SAĞLIKÇILARA ŞİDDETE HAYIR!

28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü’nde bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, karşılıklı saygı ve iyi niyete dikkat çekti.

Sağlıkçılara şiddete hayır!

28 Nisan 2015 Salı 07:20

Haber Merkezi

Konu ile ilgili olarak İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sağlık hizmeti, aynı amacı taşıyan hasta-hekim iş birliğine dayanır. Hastanın amacı sağlığına kavuşmak, sağlık çalışanın amacı hastayı sağlığına kavuşturmaktır. Bu ortak amaca şiddetle, baskıyla, zor kullanarak değil, karşılıklı iyi niyet ve saygı çerçevesinde çalışılarak ulaşılması gerekmektedir.

Sağlıklı bir hasta-çalışan ilişkisinde en önemli etken doğru bir iletişim kurulmasıdır. Empati, saygı ve hoşgörüye dayalı iletişimle, daha iyi ve daha çabuk hizmet gerçekleşir. Vatandaşlarımız, hasta haklarını doğru bir şekilde bilmeli aynı zamanda sorumluluklarının da farkına varmalıdır. Sağlık çalışanlarımız ve hastalarımız hak, sorumluluk ve görevlerini yerine getirdiği ve ilişkilerde karşılıklı saygı devam ettiği takdirde böyle üzücü haberlerle karşılaşmayacağımızı ümit ediyoruz. Toplumumuzun sağ duyulu bir şekilde sağlık çalışanlarımıza karşı gereken saygı ve hoşgörüyü göstermesi dileklerimle.”      

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.