22 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara1°C

‘TAŞERON TARİHE KARIŞACAK’

CHP Bolu Milletvekili ve 1.sıra Adayı Tanju Özcan, seçim çalışmalarında “Taşeron tarihe karışacak, taşeron statüsünde çalışan işçiler güvenceli kadroya kavuşturulacak, iş cinayetleri ile tavizsiz mücadele edilecek” diye konuştu.

‘Taşeron tarihe karışacak’

28 Nisan 2015 Salı 16:45

 

Haber Merkezi

CHP Milletvekili Tanju Özcan, çalışmalarına İl Örgütü ile birlikte Bolu Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya’yı makamında ziyaret etti.

“TAŞERON İŞÇİLİK TARİHE KARIŞACAK”

Özcan, Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaretinin ardından, Karayolları Genel Müdürlüğü 4. Bölgeye bağlı Çaydurt Bakım İşletme Şefliği’nde çalışan işçilerle bir araya geldi. İşçilerle öğleyemeği yiyen ve taşeron işçilik konusunda partisinin seçim vaatlerini anlatan Özcan, taşeron sisteminin bugünkü adının çağdaş kölelik olduğunu söyleyerek, “biz bu adaletsiz sistemi değiştireceğiz. CHP iktidarında taşeron işçilik diye bir şey kalmayacak. Bu sistem tarihe karışacak. İşçilerimizegüvenceli iş sistemi gelecek ve kadroya alınacak” dedi.

“CHP İKTİDARINDA SOMA’LAR OLMAYACAK”

İşçilerin sendikalarda örgütlenmelerinin ve hak arama yollarının önünü açacaklarını, toplu sözleşme ve grev hakkının kullanılmasının önündeki engelleri kaldıracaklarını vurgulayan Özcan, işverenin de işçi örgütlenmeleri üzerinde baskı kurmasını önleyeceklerini ve sendikalı işçi çalıştıran işverenleri mali yönden teşvik edeceklerini belirtti.

BELEDİYE-İŞ SENDİKASINA ZİYARET

İş kazalarında AKP döneminde patlama yaşandığının altını çizen Özcan, “bu hükümet döneminde Soma, Ermenek gibi maden facialarını ve daha birçok iş kazalarının yaşandığını gördük. Tersanelerde yüzlerce işçi öldü. Ocaklar battı, aileler perişan oldu. Bu kazaların en büyük sorumlusu, iş yerlerini tam anlamıyla denetlemeyen hükümet. Biz, CHP olarak iş kazalarının yaşanmadığı bir Türkiye kuracağız” diye konuştu. Özcan ve beraberindekiler daha sonra Belediye -İş Sendikası’nı ziyaret etti.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.