18 Eylül 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara15°C

‘VERGİLER DÜŞECEK, PASSOLİG KALKACAK’

Liberal Demokrat Parti Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Ahmet Yılmaz, seçime ilişkin parti politikalarını gazetemize değerlendirdi. Yılmaz, “Vergileri düşüreceğiz” derken, birçok kişinin şikayetçi olduğu Passolig’i kaldıracaklarını söyledi.Haber: Özge ELÇİ

‘Vergiler düşecek, Passolig kalkacak’

28 Nisan 2015 Salı 21:27

Öncelikle kendisini tanıtan Ahmet Yılmaz, “Bolu’nun Büyükberk Köyü’ndenim. Evliyim, 2 çocuğum var. Özel bir şirkette çalışıyorum, aynı zamanda grafik tasarım üzerine kendi şirketim de var. Liberal Demokrat Partisi MKYK üyesiyim” dedi.

‘ASGARİ ÜCRET KONUSUNU İHALEYE ÇIKARTTILAR’

Liberal Demokrat Partisi olarak gerçekleşitrmek istediklerini anlatan Yılmaz, “Türkiye’nin yüzde 80’ine yakın ilde seçime giriyoruz. LDP olarak iktidara gelirsek, Türkiye’deki sorunları bizim çözeceğimize inanıyoruz. Çünkü görüyoruz ki asgari ücret konusu bile ihaleye çıkartıldı. Birisi 1.500 lira veriyor, birisi 2 bin lira veriyor, birisi iyice uçmuş; 5 bin lira veriyor. Biz asgari ücretin değerini artıracağız. Mesela, işyeri sahibi, işçi çalıştırdığına dair işçi stopajı vergisi veriyor, biz bunu kaldıracağız. İşyeri sahibi, burada kiracıysa kira stopajı veriyor, bunu kaldıracağız. Böylelikle işverenler, daha çok insan çalıştıracak. Sidorta primlerini, daha düşük sevilere düşürerek işsizliğin de önüne geçeceğiz.

ÖTV’yi tamamen kaldıracağız. Mazotta, benzide, tüm araçlarda, her şey yarı fiyatına düşecek. Daha çok satılacak ve daha çok tüketim olacak. Tarlasına gübre atan çiftçi kardeşimiz, bir çuval gübreyi 80 liraya değil, 40 liraya alacak. 20 dekar tarla ekiyorsa, 40 dekar ekecek. Daha çok ürün üretilecek. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var” diye konuştu.

‘BİZ BALIK ISMARLAMAYACAĞIZ, BALIK TUTMAYI ÖĞRETECEĞİZ’

Sosyal yardım adı altındaki maaşlara da değinen Yılmaz, “Sosyal yardım adı altında 720 lira maaş bağlayacağız, diyorlar.  Biz insanlara balık tutmasını öğreteceğiz, balık ısmarlamayacağız” ifadelerini kullandı.

Diğer birçok projeleriyle ilgili de bilgi veren Ahmet Yılmaz, “Sporla ilgili Passolig’i kaldıracağız. Bir teknik direktör, bu işin kursuna giriyor. Teknik direktör belgesini almak için 36 bin lira para ödüyorlar, bu gibi ödemeleri de çok makul seviyelere düşüreceğiz. Vergileri yüzde 10 seviyelerine düşüreceğiz. Böylelikle Türkiye’de bir hareketlilik olacak” şeklinde konuştu.

Son olarak 5 yılda Türkiye’yi kalkındıracaklarını belirten Yılmaz, “10 yılda da Türkiye’yi dünyanın süper gücü haline getireceğiz” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar