25 Mayıs 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara21°C

TURİZM DEVİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR; ‘BOLU TURİZM ÜSSÜ OLABİLİR’

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Birlik yöneticileri ve birliğe bağlı birçok seyahat acentesi Bolu’da bir araya geldi.

Turizm devinden önemli açıklamalar;   ‘Bolu turizm üssü olabilir’

29 Nisan 2015 Çarşamba 11:07

Haber Merkezi

Vali Aydın Baruş’un makamında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Bolulu turizmcilerin de katılımıyla gerçekleştirilen programda, Bolu’nun turizmi ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 “TESİSLEŞME OLURSA İNSANLARIN TERCİHİ BOLU OLUR”

Ziyaretten sonra Valilik Yedigöller Toplantı Salonu’nda bir sunum gerçekleştirildi. Sunuma misafir olarak katılan ve ilk konuşmayı yapan ABD Florida Üniversitesi’nde görevli ve aynı zamanda Bolulu olan hemşerimiz Prof. Dr. Fevzi Okumuş, Bolu’nun dünyada çok nadir bir yer olduğunu belirterek; “Bolu tabiatı, doğası, gölleriyle, her şeyiyle bir cennet ama gizli bir cennet. Tanıtımı yapılmamış, tesisleri tam olarak gelişmemiş bir cennet, ciddi bir potansiyeli olan bir destinasyon. Sağlık turizmi var, doğa var, spor imkanları var, kış turizmi var, inanç turizmi fazlasıyla var. Bolu eğer iyi pazarlanabilirse, yatırım yapılıp tesisleri gelişirse insanların tercihi Bolu'dan olabilir. Bu da iş birliği ile sağlanır” dedi.

SAĞLIK TURİZMİ VE YEMEK TURİZMİNE ÖNCELİK VERİLMELİ

Konuşmaların devamında söz alan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise; “Bolu'da yapılacak işlerin hepsinin planlı yapılması lazım. Bolu sağlıklı yaşanacak kentlerden bir tanesidir. Bolu doğası bakımından zengin bir kent. Allah'ın bahşetmiş olduğu bu güzel doğanın çok iyi değerlendirilmesi lazım. Bolu'da yapılaşmanın belirli ölçüde yapılmasını arzu ediyorum. Günümüzde insanların katlettiği doğanın Bolu'da muhafaza edilmiş şekliyle bulmak çok önemli. Bolu'nun sağlık turizmi ile yemek turizmine öncelik vermesini arzu ediyorum. Bolu'yu ziyarete gelenlerin alışveriş yapabilmesi için el işi ve ahşap ürünlerin yapılması lazım. Bolu'nun bir sağlık üssü olması kaçınılmaz. TÜRSAB olarak biz tanıtımda ve pazarlamada varız. Ama en önemlisi turizm alanlarını korumada birinciyiz. Ben Bolu'nun doğasının, yaylasının, dağının, ovasının, gölünün her şeyinin korunmasından yanayım. Çünkü bu ürünü bir daha kolay kolay bulamayız. Bütün herkesin Bolu'ya gözbebeği gibi bakması lazım. Gelen arkadaşların da eğitilmesi lazım. Gençlerimizin kamp yapabileceği Gençlik Kamplarımızın olabileceği alanlara ihtiyacımız var. El birliği ile Bolu'nun turizm alanında gelişmesi için önemli adımlar atacağımız kanaatindeyim" diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar