24 Ocak 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara4°C

PARK PROJESİ ÖĞRENCİLERDEN

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından, Alpağutbey Mahallesi’nde yapılması planlanan ‘Alpağutbey Kültür ve Sanat Parkı’ için proje hazırlandı.

Park projesi öğrencilerden

29 Nisan 2015 Çarşamba 20:59

Haber Merkezi

Geleceğin mimarları tarafından hazırlanan projenin sunumu ise projenin sahipleri olan genç öğrenciler tarafından Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. 

TAMAMINI ÖĞRENCİLER HAZIRLADI

Abant İzzet Baysal üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri tarafından, Alpağutbey Mahallesi’nde yapılacak ‘Alpağutbey Kültür ve Sanat Parkı’ için proje hazırlandı. Tamamı üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan projenin sunumunu ise işin sahipleri olan öğrenciler yaptı. Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen sunuma Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Meclis Üyeleri Hakan Özmen, Haluk İnceler ve Ekrem Çetinkaya ile Bolu Mimarlar Odası Başkanı Uğur İlhan ve AİBÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri katıldı.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMASI BENİ DUYGULANDIRDI

Proje sunumundan önce konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, üniversite öğrencileri ile işbirliği içerisinde ilk defa böylesine ciddi bir proje hayata geçirecekleri için heyecanlı olduğunu belirterek; “Ufak tefek bazı çalışmalar hariç ilk defa üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz tarafından Bolu’nun bir projesine el atması, katkı sağlaması ve en azından “Ben burada okudum, burada bir iz bırakayım” düşüncesine sahip olması beni gerçekten çok duygulandırdı ve sevindirdi. 11 yıldır Bolu’da Belediye Başkanıyım ve 11 yıldır böyle müşterek bir çalışmayı üniversite ile ilk defa yapıyoruz sizler sayesinde. Bu çalışmada emeği olan Belediye Meclis Üyemiz Hakan Özmen kardeşimize, Mimarlar Odası Başkanımız Uğur İlhan’a ve yine Belediye Meclis Üyemiz Haluk İnceler ve Ekrem Çetinkaya’ya da ayrıca teşekkür ediyorum. Gönül istiyor ki üniversitenin her bölümü ile Bolu Belediyesi böyle içli dışlı olsun ve Bolu için ortak bir şeyler üretelim. Bunun siz öğrencilerimize de çok büyük faydası olur. Bu çalışmalar sayesinde piyasa şartlarını öğrenmiş olursunuz ve üniversiteyi bitirdiğinizde daha sağlıklı çalışmalar yapabilirsiniz” dedi.

PROJEYE TAM NOT VERDİLER

Geleceğin mimarları ile birlikte bu projenin hayata geçirilmesinde öncü olan Belediye Meclis Üyesi Hakan Özmen ise; “Bize zaman ayırdığınız için öncelikle size çok teşekkür ederiz. Bu proje sizin başlattığınız bir proje ve Meclis’te bunu ilk söylediğinizde bizlere görev verdiniz. Bizde arkadaşlarımıza bu konuyu aktardık ve öğrenci arkadaşlarımız sağ olsunlar çok ciddi bir zaman ayırarak gece gündüz demeden çalışıp bu projeyi ortaya çıkardılar. Mimarlar Odası Başkanımız da gençlere çok büyük destek verdi, onlara odasını açtı ve çok güzel bir çalışma ortamı hazırladı. Kendisine de burada teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mimarlık fakültesi öğrencileri tarafından proje sunumu gerçekleştirildi. Projeyi oldukça beğenen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise çabalarından dolayı öğrencilere teşekkür ederek isimlerinin o parkın bir yerinde yaşatılacağını söyledi. Başkan Yılmaz daha sonra öğrencilere teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar