20 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

ALİ AMCA, ÖZCAN’I GÜLDÜRDÜ

CHP Bolu Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Tanju Özcan, seçim çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında gittiği Seben’de bir vatandaş, söylediği bir sözle Özcan’ı hem şaşırttı hem de güldürdü.

Ali Amca, Özcan’ı güldürdü

29 Nisan 2015 Çarşamba 21:08

Haber Merkezi

Özcan, dün sabah saatlerinde Bolu merkezdeki kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaretinin ardından öğleden sonra çok sayıda partili ve 3. sıra adayı Burak Cop ile birlikte Seben ilçesine geçti.

“SEN SEBEN’DE Mİ KALIYORSUN?”

Esnaf ziyaretlerinde bulunan ve vatandaşlarla sohbet eden Özcan’ı karşısında gören Ali Öztürk adlı bir vatandaş “Sen Seben’de mi kalıyorsun? Ne zaman sokağa çıksam seni burada görüyorum” sözleri etraftakileri güldürdü.

Bu sözlerden çok mutlu olduğunu belirten Özcan, “Seben’e verdiğimiz önemi Sebenliler çok iyi görüyor. Sürekli göç veren, eriyen Sebenimiz, CHP iktidarında inşallah diğer ilçelerimiz gibi hak ettiği yatırımları alacak; ben de bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Seben’i hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım” diye konuştu.

“TARIM YENİDEN DİRİLECEK”

Seben esnafını ziyaretlerinde, AKP iktidarında tarımın felç olduğunu kaydeden Özcan, köylünün ise borç batağına saplandığını söyledi.  Özcan, “bu ülkede 500 bin insan, bankalara olan kredi borçlarını ödeyemediği için hapis cezası alabilir. Bu borçluların büyük çoğunluğu da çiftçilerimiz. Çocuğunu evlendirmek için kredi çekmiş, ürünü satar borcu öderim diye düşünmüş. Fakat ürünü dalda, mahsulü tarlada kalmış. Ektiğinin, biçtiğinin karşılığını alamamış” diye konuştu.

“ELMA ÜRETİCİSİNİN DE YÜZÜ GÜLECEK”

“Halkın iktidarında, yani CHP’nin iktidarında köylü ÖTV’ siz mazotu alacak ve traktörüne koyacak” diyen Özcan, mazotun 1,5 TL olacağı vaadini yineledi. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre, mazot, tarım ilacı, elektrik gibi girdilerin yüksek maliyetlerini aşağı çekeceklerini söyleyen Özcan, “Seben’deki elma üreticisinin de yüzü gülecek, merkezdeki patates üreticisinin de yüzü gülecek. Geredeli esnafın da, Göynüklü çiftçinin de yüzü gülecek. Yeter ki siz bu dönem CHP’yi destekleyin” diye konuştu.

Özcan, daha sonra programına ev ziyaretleri ile devam etti.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.