17 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-2°C

ZABITA İŞ BAŞINA

Firma ve şirketlerin gelişi güzel dağıttığı el ilanları ve broşürler adeta çevre faciasına dönüşüyor. Gelişi güzel apartman girişlerine saçılan tanıtım kağıtları çevreyi kirletmekten başka bir işe yaramıyor.

Zabıta iş başına

01 Mayıs 2015 Cuma 12:36

Haber&Foto; Adem GÜLER

Birçok firma 21. Yüz yılda halen çağdığı bir metot olan el ilanı dağıtma yöntemi ile reklamını yapmaya çalışırken, ortaya resmen çöplüğü andıran görüntüler çıkıyor. Geçtiğimiz dönemde Bolu Belediye Zabıtasının sıkı denetlediği el ilanları meselesinin şimdilerde yine ucu kaçmış gibi görünüyor. Birçok firma reklam yaptım sanırken, binlerce liraya bastırdığı ve önemli miktarda ücret vererek dağıttırdığı broşür ve el ilanları kapı önlerinde çöpe gidiyor. Apartman sakinlerinin üzerine basarak geçtiği ve çevre kirliğine neden olan kağıt parçalarına dönen el ilanları konusu hakkında zabıta müdürlüğünün ne metot izleyeceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

Ne yaptılarsa bu kirliliğin önüne geçemediklerini belirten apartman yöneticileri artık Bolu Belediye Zabıta Müdürlüğünün konuya çözüm bulmasını istiyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar