20 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

VALİ’Yİ GÖREVE ÇAĞIRDILAR

2014 Yılında bir önceki Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları tarafından hızla ele alınan fakat beklenmedik şekilde tayini çıktığı için yarım kalan Bolu yaylalardaki yapılaşma sorunu kangren olmak üzere.

Vali’yi göreve çağırdılar

01 Mayıs 2015 Cuma 21:04

Haber; Gönül OLUTÜRK

Vali Zahteroğulları’nın çıkan tayini ile rafa kaldırılan ve mühürlenen yüzlerce ev sahibinin mağduriyetine neden olan yaylalardaki yapılaşma sorunu, şu günlerde Bolu köylüsünün en önemli kaygısı olarak göze çarpıyor. Yapılan inşaat tespitleri sırasında karışıklığın önlenmesi için tüm inşaatların mühürlendiğini belirten vatandaşlar, “Kamu görevlileri villa yapanla ihtiyaçtan ahır ev yapanları ayırt etmeden tüm inşaatları mühürledi. Ve o zaman en kısa zamanda yeni tespitler yapılarak köylü ile villa sahiplerinin ayrıştırılacağını söylediler.

‘VALİ GİDİNCE UYGULAMALAR ORTADA KALDI’

O arada eski valinin tayini çıkınca ve araya seçim girince yapılan uygulamalar ortada kaldı. Köylü vatandaş resmen mağdur duruma düştü. Yaz geldiği halde birçok kişi hayvanını alıp yaylalara çıkamaz hale geldi. İnşaat malzemeleri çalındı, zayi oldu. Kiminin ahırı kiminin iki göz yayla evi mühürlendiği gibi kaldı. Zaten yapılan binaların nev’ine bakılınca villa için mi? Köylü ihtiyaç için mi yaptığı ortada. Bu konuya yeni Vali’mizin çok ivedilikle bir el atıp, köylüyü bu mağduriyetten kurtarması lazım” dediler.

VALİ BARUŞ’A ÇAĞRI

Vali Aydın Baruş’a seslenen köylü vatandaşlarımız, “Konu Özel İdare tarafından iyice bilinen bir konu; ama yeni Vali’mizin bu meseleyi bilmesine imkan yok. Sayın Valimiz konuyu iyice bir dinlemesi ve anlaması lazım” yorumunu yaptılar.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar