24 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

MECLİS’TE MAYIS MESAİSİ BAŞLIYOR

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları Pazartesi günü başlıyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta boyunca devam edecek toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli maddeler görüşülüp karara bağlanacak.

Meclis’te Mayıs mesaisi başlıyor

03 Mayıs 2015 Pazar 12:44

 

Haber Merkezi

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantılarının Pazartesi günü gerçekleşecek ilk oturumunda İl Özel İdaresinin 2014 Mali Yılı Gelir – Gider Kesin Hesap cetvellerinin incelenmesi talebi ele alınacak. Ardından Gerede İlçesinin muhtelif köylerinin parke taşı ve sanat yapılarında kullanılmak üzere 2015 yılı İl Özel İdaresi bütçesinden, Gerede ilçesine düşen payın tamamının Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebini görüşecek olan meclis üyeleri Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Seben İlçesi, Çarşı mahallesi İzzet Baysal Caddesinde bulunan ve İlçe Emniyet Amirliğinde kirada bulunan Vali Mehmet Ali Türker Ek hizmet binasının kütüphane ve misafirhane bölümleri hariç diğer bölümlerin İlçe Emniyet Amirliğine tahsisinin yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşülüp karara bağlanacak. Toplantıda son olarak Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait İzzet Baysal Caddesi’ndeki İş Merkezinin çatı katında bulunan bir adet oda ile karşısındaki çay ocağı odasının Bolu Belediyesi’ne tahsisinin yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan

gelen rapor değerlendirilecek.

05 MAYIS SALI

Toplantıların Salı günü gerçekleşecek ikinci oturumunda ise Seben İlçesi, Kesenözü köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek. Mengen İlçesi, Kayabaşı köyü Olacaklar mahallesine ilave içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan   gelen raporunda görüşüleceği toplantıda Bolu Karma Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde İl Özel İdaresi adına kamulaştırılan taşınmazların Bolu Karma Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne bedelsiz devrinin yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarından gelecek raporlar ele alınacak. Dörtdivan İlçesi, Sorkun köyünün köy içi yol uzantıları olan 1-2-3- ve 4 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınması talebinin ele alınması ile ikinci oturum sona erecek.

06 MAYIS ÇARŞAMBA

Mayıs ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumu Çobankaya Şehit Murat Paçal İlk ve Ortaokulunun ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmesine ilişkin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen raporun görüşülmesi ile başlayacak. Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Karaçayır mahallesindeki 1589 ada 1 parsel nosunda kayıtlı beyanlar hanesinde “Okul Alanı” yazan taşınmazın okul yapımı için ihtiyaç duyulduğunda boşaltmak şartıyla ve Trafik Park Alanı olarak kullanılmak kaydıyla Bolu Belediyesine tahsisinin yapılmasına  ilişkin Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonlarından gelen raporlar da bu toplantıda görüşülüp karara bağlanacak. Toplantıda ayrıca Merkez ilçe Gövem köyü Hanyeri mahallesine içme ve kullanma suyu tahsisi ve Mudurnu İlçesi Yeniceşeyhler köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporlar görüşülecek.

07 MAYIS PERŞEMBE

Perşembe günü gerçekleşecek toplantıda Mengen İlçesi Kayabükü köyü yeni yerleşim alanına ilişkin uygulama imar planında sosyal donatı alanlarının düzenlenmesi amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulamalı imar planı değişikliğinin onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen rapor görüşülecek. Ardından Merkez İlçe Kındıra köyü hudutlarında 1/1000 ölçekli Konaklama Tesis Alanı amaçlı uygulama imar planı

değişikliğinin onanması, Göynük İlçesi Himmetoğlu köyü hudutlarında Konut Dışı kentsel çalışma alanı, Akaryakıt + LPG istasyonu amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğinin onanması ile ilgili, Merkez İlçe Kuzfındık köyü hudutlarında 1/1000 ölçekli Tarım ve Hayvancılık Tesis alanı amaçlı uygulama imar planının onanması ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporlar görülüp karara bağlanacak.

08 MAYIS CUMA

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantılarının Cuma günü gerçekleşecek oturumunda ilk olarak İl Genel Meclisinin tatil ayı belirlenecek. Merkez İlçe Vakıfgeçitveren köyü, Derebaşı mevkiindeki 344 numaralı parselde Enerji Üretim Tesis Alanı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması talebinin görüşülüp karara bağlanmasıyla toplantılar sona erecek.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.