23 Nisan 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara13°C

ÜLKÜCÜLER GÖLKÖY’Ü İNLETTİ

3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle AİBÜ Ülkücüleri tarafından Gölköy Kampüsü’nde düzenlenen yürüyüşe MHP Milletvekili adayları da dahil yüzlerce kişi katıldı. Grubun hep bir ağızdan attığı sloganlar, kampüste büyük yankı yarattı.

Ülkücüler Gölköy’ü inletti

04 Mayıs 2015 Pazartesi 17:15

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber: Özge ELÇİ

AİBÜ Gölköy Kampüsü’nde düzenlenen yürüyüşe, AİBÜ Ülkücüleri grubudnan yüzlerce öğrenci, MHP Bolu Milletvekili adayları Şükrü Gülez, Mihriban Budak Yerlikaya ile Kader Garipoğlu, MHP Belediye Meclis Üyesi Ercan

Üsküp, Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil, MHP ve Ülkü Ocaklarından yaklaşık 500 kişi katıldı.

BOZKURT İŞARETİ YAPARAK SLOGANLAR ATTILAR

Yabancı Diller Yüksekokulu önünden yürüyüşe geçen grubun en başında yürüyen bir öğrenci, karşıt görüşlü öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülen ülkücü öğrenci Fırat Çakıroğlu’nun fotoğrafını taşıdı. Öğrenciler, Türk bayrağıyla birlikte diğer Türki cumhuriyetlerin de bayraklarını taşıdılar. Katılımcılar, sık sık bozkurt işareti yaparak slogan attılar. “Ferman Başbuğun, fakülteler bizimdir” “Apo’nun p.çlerini istemiyoruz” “Bolu, bozkurtların yuvasıdır” sloganları atan grup, Rektörlüğü de eleştirdiler.

‘TÜRKÇÜLER BASKI ALTINDA’

Aktivite Merkezi’ne kadar yürüyen grup, burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan AİBÜ Türk Topluluğu Başkanı Furkan Şahintürk,

“Türkçülük fikri, Mete Han'ın, Çiçi Yabgu'nun, Kür Şad'ın, Bumin Kağan'ın, Bilge Kağan'ın, Kül Tigi'nin, Tonyukuk'un, Alparslan'ın, Timur'un, Enver'in ve nice sayısız Türk ulusunun amansız mücadelelerinin bir ürünü olarak Türk'ün binlerce yıllık tarihinden süzülerek günümüze kadara gelmiştir. Geçen zaman içersinde tarih, Türkçüleri defalarca haklı çıkarmasına rağmen bugün yine Türkçülük fikri karalanmakta, aşağılanmakta ve Türkçüler baskı altına alınmaya, mahkum edilmeye çalışılmaktadır.

‘AYNI TEHDİTLERE GÖĞÜS GERMEYE HAZIRIZ’

Tarihin çeşitli dönemlerinde Türkçülüğe ve Türkçülere reva görülen bu hayasız, bu soysuz muamelelerin faillerinin tek bir ortak yanı vardır ki, o da Türk düşmanlığıdır. Baskıdan, işkenceden, tabutluktan, Atsızların, Toganların, Türkkanların, Alparslanların şahsiyetinde alnın akıyla çıkan Türkçülük fikri yine bugün de o kutlu yol göstericilerin izinden gidenlerce, aynı tehditlere göğüs germeye hazırdır ve bu uğurda her türlü fedakarlık göstererek zafere yürüyeceğine inancı ise tamdır.

ŞARKILARLA COŞTULAR

Bizler geçmişte olduğu gibi bugün de Türkçü fikriyatın temsilcileri ve takipçileriyiz. Bunun sonunda türlü türlü sıkıntılar, heba olmuş hayatlar, baskılar, işkenceler, tabutluklar olsa da bir gün bu mukaddes fikir muzaffer olacaktır. Anfiler, kampüsler, üniversiteler bizimle şekillenecek, güneş bayrak gök çadırımız olacaktır. Şayet bir gün yaptıklarımız yargılanacak olursa son sözümüz de ilk sözümüz gibi Türk ırkı sağ olsun olacak” ifadelerini kullandı.

Grup, bağlamasıyla canlı olarak söylenen şarkılarla coştular. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar