20 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

İLÇELERE 4 MİLYONLUK ARAÇ FİLOSU

İl Özel İdaresi kaynaklarıyla, Özel İdarenin araç filosuna katılan yeni araçlar düzenlenen törenle ilçelere teslim edildi. Toplam 4 milyon 799 bin 561TL bedelli 29 aracın teslim töreni, Bolu İl Özel İdaresi bahçesinde gerçekleşti.

İlçelere 4 milyonluk araç filosu

04 Mayıs 2015 Pazartesi 15:24

 

Haber Merkezi

Özel İdarenin araç filosuna katılan 10 adet Damperli Kamyon, 4 Adet Çöp Kamyonu, 1 adet Çekici, 2 adet Ekskavatör, 4 adet Kanal Kazıcı Yükleyici, 1 adet Akaryakıt Tankeri, 2 adet Pick-up düzenlenen törenle ilçelere dağıtımı yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, araçların Bolu ve ilçelere hayırlı olması dileğinde bulunurken, yeni iş sezonunun da kazasız belasız geçmesi temennisinde bulunarak tüm çalışanlara başarılı bir sezon diledi.

ARAÇLAR HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer de araç filosunun yaklaşık 4 milyon 59 bin TL’ye mal olduğunu belirterek, “9 tane kamyon, 5 tane kepçe, 2 tane ekskavatör, 1 tane tır, 2 tane küçük tonajlı kamyon, bunların alınmasında emeği geçen, katkı sağlayan başta sayın valimiz, milletvekillerimiz, il başkanlığımız ve teşkilatımız olmak üzere tüm il genel meclis üyesi arkadaşlarıma, bu araçların alımında çalışan, gayret gösteren il genel sekreterimize, destek hizmetleri şube müdürümüze ve personelimize teşekkür ediyorum. Bu araçlarımızla köyümüze, köylümüze yönelik hizmetlerimize devam edeceğiz. Allah kazasız, belasız hizmetler nasip etsin diyorum” dedi.

EN SEVİNDİĞİM ÇALIŞMALARDAN OLDU

Vali Aydın Baruş, Bolu’ya geldiğinden beri en sevindiği manzaralardan birinin bu tören olduğunu belirterek “Ben Bolu’ya geldiğimden beri en sevindiğim manzaralardan birisi Bolu İl Özel İdaresi’nin araçlarını ilçelere dağıtarak hizmetleri yerine götürmesi uygulamasını görmem oldu. Çünkü bir çok ilde bu uygulama yok, genelde merkezden gönderiyor araçları. Fakat burada kaymakamlıklarımızın emrine verilen araçlarla hizmetlerin en yakın şekilde ve zemine uygun bir şekilde yürütülmesi sağlanıyor bu da çalışmalarda ciddi bir aktiflik sağlıyor, yerindelik sağlıyor, verimlilik sağlıyor. Burada alınan araçlarımızın bir çoğu da zaten kaymakamlıklarımıza teslim edilecek ve köylere hizmet götürme birlikleri vasıtasıyla köylerimize hizmet olarak, vatandaşlarımıza hizmet olarak yerinde çalışacaklar. Bu araçların ilimize kazandırılmasında çok değerli milletvekillerimizin emekleri var onlara teşekkür ediyoruz. Çünkü bir il hizmetten yararlanacaksa el birliği ile çalışıp hep merkezin kaynaklarının buraya yönlendirilmesinde hem de yerel kaynakların harekete geçirilmesinde birlikte hareket edilmesi gerekiyor.

DUA OKUNARAK TESLİM EDİLDİ

Bu anlamda Bolu örnek bir il. Bu kazanılan araçlarla daha önceden başlatılan çalışmalarımız daha hızlı bir şekilde devam edecek ve aynı zamanda son yıllarda özellikle KÖYDES projesi sayesinde çok ciddi altyapı yatırımlarına kavuşmuş olan köylerimizin diğer eksiklikleri de süratle giderilmiş olacak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yeni araçlar için kurban kesimi yapıldı ve İl Müftüsü İzani Turan tarafından dua okundu. Kurdele kesiminin ardından törene katılanlara ikramlarda bulunulurken, yeni araçların anahtarları teslim edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.