24 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara3°C

MECLİS’TE MESAİ BAŞLADI

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları 04 Mayıs Pazartesi günü başladı. Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta boyunca devam edecek toplantıların ilk oturumunda 5 madde görüşülerek karara bağlandı.

Meclis’te mesai başladı

04 Mayıs 2015 Pazartesi 21:22

Haber Merkezi

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantılarının Pazartesi günü gerçekleşen ilk oturumunda İl Özel İdaresinin 2014 Mali Yılı Gelir – Gider Kesin Hesap cetvellerinin incelenmesi talebi ele alındı.

EK HİZMET BİNASI EMNİYET’E TAHSİS EDİLDİ

Konu oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. Ardından Gerede İlçesinin muhtelif köylerinin parke taşı ve sanat yapılarında kullanılmak üzere 2015 yılı İl Özel İdaresi bütçesinden, Gerede ilçesine düşen payın tamamının Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebini görüşen meclis üyeleri bu konuyu da Plan ve Bütçe Komisyonuna havale etti. Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Seben İlçesi, Çarşı mahallesi İzzet Baysal Caddesinde bulunan ve İlçe Emniyet Amirliğinde kirada bulunan Vali Mehmet Ali Türker Ek hizmet binasının kütüphane ve misafirhane bölümleri hariç diğer bölümlerin İlçe Emniyet Amirliğine tahsisinin yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor görüşüldü.

ÖZEL İDARE’DEN ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ARAÇ DEVRİ

10 yıl süreyle tahsisinin yapılmasının uygun olduğu belirtilen rapor oy birliği ile kabul edilirken, Mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait İzzet Baysal Caddesindeki İş Merkezinin çatı katında bulunan bir adet oda ile karşısındaki çay ocağı odasının Bolu Belediyesi’ne tahsisinin 3 yıl süreyle yapılmasının uygun olduğu belirtilen rapor da kabul edildi. Toplantıda son olarak Özel İdare 2015 yılı bütçesinden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere alınan aracın devrinin yapılmasına oy birliği ile karar verildi.   

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.