21 Ekim 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara8°C

SENDİKA’DAN YILMAZ’A ÇAĞRI; ‘İŞÇİLERE SAHİP ÇIKIN’

Belediye İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde taşeron firmada çalışan 26 işçinin, işten atılmasıyla ilgili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a seslenerek “İşçilere sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Sendika’dan Yılmaz’a çağrı;  ‘İşçilere sahip çıkın’

05 Mayıs 2015 Salı 16:11

Haber: Beyhan Bayrak

Taşeron firma yetkililerinin ve Belediye BaşkanıAlaaddin Yılmaz’ın konuyla ilgili verdikleri demeçlerde ‘Sorunlu işçileri çıkardık’ ifadelerini hatırlatan Sinan Ay, “Biz Taşeron firma yetkililerine ve Belediye Başkanımıza soruyoruz; çıkardığınız işçilerin hangisinin disiplinlik bir suçu vardır? Hangi çıkarılan işçimiz işini yapmadığı gerekçesiyle Taşeron firmadan ihtar almıştır? Bunlar mı sorunlu işçi? Bunlar mı çalışmayan işçi? Zorunlu nedeniniz Sendikaya üye olmaları mı? Düne kadar zorunlu nedeniniz yoktu da Sendikaya üye oldukları için mi zorunlu neden oldu? Biz bunun altında ard niyet ararız” dedi.

‘SORUNLU İŞÇİ OLSA BİZ DE ARKALARINDA DURMAYIZ’

Sendika olarak çalışmayan ve sorunlu olan işçilerin arkasında kendilerinin de durmayacaklarını belirten Ay, “Bizler siyasi ya da sendikal şov peşinde de değiliz. Bizler alın teriyle çalışan emeğinin ekmeğinin peşinde olan işçilerimize daha iyi çalışma şartları sunmak, emeğinin karşılığını alabilmesi, ailesine ve çocuklarına bir ekmek daha fazla getirebilmesi derdindeyiz. Biliyorsunuz şu günler seçim öncesi olduğu için sendikamızı her partiden ziyaret eden Milletvekili Adaylarımız var. Bizler siyasi kimlik ayrımı yapmıyoruz. Herkesin bir siyasi görüşü var. Atılan işçi arkadaşlarımız içinde AKP’li, CHP’li, MHP’li ve diğer partilere gönül vermiş insanlar var. Bizler hiç birini siyasi kimliği ile ön plana çıkarmıyoruz. Bizim için işçi olması, çalışması, Bolu”muza hizmet etmesi yeterli” dedi.

‘SİYASİ KRİZ ÇIKARMA DERDİNDE DEĞİLİZ’

Bolu’da siyasi kriz çıkarma derdinde olmadıklarını söyleyen Ay, “Bizler işten zorunlu nedenlerle işten çıkardığınız işçilerin geri alınmasını istiyoruz. 15 gündür bekliyoruz. Hiç kimse bizi arayıp sormadı. (Taşeron firma ve Belediyeden) Bu çıkarılan işçilerin sorununu nasıl çözeriz diye bir öneri getirmedi. 11 yıl önceki işten çıkarma olaylarını bugünle kıyaslamak yanlış. O günkü şartlar başkaydı. Bugün çıkarılan işçilerin işten atılma sebebi, Sendikaya üye olmaları. Hükümetimiz Kanun çıkarıyor. Taşeronlarda çalışan işçiler istedikleri sendikaya üye olabilirler diye. Arkasından sendikaya üye oldunuz diye işten atılıyor. Bu ne lahana turşusu. Bu işler bir tek bizim ülkemiz Türkiye”de oluyor nedense. Kişilik haklarına saygı yok, çalışana saygı yok, emeğe saygı yok” diye konuştu.

‘BİZE YİNE BABALIK YAPSIN’

Sinan Ay, sendika olarak Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan atılan işçilere sahip çıkmasını beklediklerini söyleyen Ay, “Nasıl Bolu Belediyesi’nde Toplu sözleşme döneminde bizlere babalık yaptı, bu atılan işçiler için de bir babalık yapmasını bekliyoruz. Biz kendisine güveniyoruz. Bolu’da iş barışını tam sağlamışken, tekrar eski günlere dönmek istemiyoruz. Huzurlu, mutlu ve daha çok hizmet için çalışmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.      

                                                                                              

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar