23 Eylül 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara6°C

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi (AİBÜ-TTMER) düzenlenen tören ile açıldı.

Üniversite-sanayi iş birliği

05 Mayıs 2015 Salı 16:21

Haber Merkezi

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösterecek olan Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Araştırma Merkezi ve Özel Sektör, araştırmacılarla girişimciler, yatırımcılar ve sanayiciler arasında gerekli ve ihtiyaç duyulan bağlantıların sağlanması, akademik araştırma ve sonuçlarının verimli ve hızlı bir şekilde ticarileşmesine ilişkin faaliyetler yürütülecek.

KALABALIK BİR KATILIMLA AÇILDI

Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binasında düzenlenen açılış törenine Vali Aydın Baruş, Milletvekili Ali Ercoşkun, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Ali Murat Ersöz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektöre Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

HEDEF PROJELERİN SANAYİYE AKTARILMASI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve çalışmaları hakkında bilgiler vererek Merkezin Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Bolu ve tüm Türkiye'deki sanayiler arasında bir köprü vazifesi yapacağını ifade eden Merkez Müdürü Doç. Dr. Oğuz Fındık konuşmasında, "Ülkemizdeki üniversitelerin en büyük problemlerinden bir tanesi Üniversitede üretilen projelerin ekonomik bir paydaya dönüştürülememesidir. Abant İzzet Baysal Üniversitesinin son on yılda ürettiği proje sayısı yaklaşık bin kadardır. Fakat bu projelerin sadece bir kaçı sanayilere aktarılabilmiştir. Açılışını yaptığımız Merkezimizin temel hedeflerinden bir tanesi, yapılan projelerin daha fazla bir kısmının sanayiye aktarılması için gerekli olan çalışmaları yapmaktır. Merkez olarak verilen teşviklerden, Bolu'nun en iyi şekilde faydalanması için gerekli çalışmaları yapmaktır” dedi.

MERKEZLE İLGİ BİLGİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Ali Murat Ersöz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektöre Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş tarafından kurdele kesilerek Abant İzzet Baysal Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin açılışı gerçekleşti.

Kurdele kesiminin ardından Merkezi gezen Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekilere Abant İzzet Baysal Üniversitesi Teknoloji Transferi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Oğuz Fındık Merkez ile ilgili bilgiler verdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.