23 Eylül 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara6°C

‘DENİZ’LERİ UNUTMADI

CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tahsin Mert Karagöz, Deniz Gezmiş ve 2 arkadaşının idam ediliş yıl dönümlerini unutmadı.

‘Deniz’leri unutmadı

05 Mayıs 2015 Salı 15:00

 

 

Haber: Adem Güler

Merkez İlçe GK Başkanı Karagöz, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf aslan’ın idam edilişlerinin 43’üncü yıl dönümünde bir açıklama yaptı. Karagöz, şunları söyledi;

“Deniz'in, Yusuf'un ve Hüseyin'in idam edilişlerinin yıl dönümünde; devrimci miraslarına sahip çıkmak ve taşıdıkları devrim bayrağını daha da ileriye taşımak için bugün tarihe geçen bir gün 3 fidanın idamı yalnızca Türkiye demokrasisine vurulmuş bir pranga değil aynı zamanda mücadelenin en ön saflarında yer almış gençliğe sıkılmış bir kurşundur Onlar Tam bağımısız Türkiye için mücadele verdiler. Onlar, Türk ve Kürt halkının kardeşliğini savundular,onlar işçinin emekçinin, köylünün yanında yer aldı ve bildiği doğrulardan hiç şaşmadan ölümün bile karşısında her zaman dik durdular. Birbirlerini idam edilirken gördüler. Hepsinin ortak gayesi belli idi. Son sözlerinden de anlaşılıyor ki ‘Yaşasın tam bağımsız Türkiye.Yaşasın İşçiler, Köylüler.’ Belki de Yusuf Aslan'ın da dediği gibi, onlar halkın bağımsızlığı için bir defa ve şerefle öldü. Fakat onları asan sizler, bu yaptığınızla her gün öleceksiniz! Biz halkımızın hizmetindeyiz. Sizler Amerika’nın hizmetindesiniz. Selam Olsun Bizden Önce Geçene! Selam Olsun Savaşırken Düşene! Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar