25 Ağustos 2019
  • Bolu31°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara32°C

‘SURİYELİ’YE VARSA EMEKLİYE DE VAR’

CHP Bolu Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Tanju Özcan, seçim beyannameleriyle ilgili “Kaynak yok” diyen AKP’lilere yanıt verdi. Özcan, “Sen 2 milyon Suriyeliye 5 katrilyon kaynağı buluyorsun da, biz mi emekliye para bulamayacağız?” dedi.

‘Suriyeli’ye varsa emekliye de var’

06 Mayıs 2015 Çarşamba 16:15

Haber Merkezi

AKP hükümetinin izlediği dış politika nedeniyle hem kendi vatandaşını hem de ülkeye çağırdığı Suriyelileri mağdur ettiğini kaydeden Özcan, “Senin ülkende bu kadar yoksul, fakir, yetim varken kendi şahsi düşmanlığın uğruna bu kadar insanı ülkeye çağırdın, onlara milyarca lira harcadın. CHP iktidarında bu paralar Mengenli ve tüm Bolu’daki çiftçiye, esnafa, emekliye, işçiye aktarılacak” diye konuştu.

 ‘CHP İKTİDARINDA OLSAYDI PAZARKÖY KAPATILMAZDI’

Özcan,CHP iktidar olsaydı Pazarköy’ün Belediyesinin kapanmayacağını ve belde statüsünün devam edeceğini belirtti. Özcan, “Fakat ne yazık ki, Mengen’de kapanan birçok kurum gibi Pazarköy beldesi de AKP hükümeti tarafından kapatıldı” dedi.

AKP hükümetinin “Aktaracak kaynak yok” bahanesiyle, birçok belde belediyesini kapattığını ifade eden Özcan, “Biz parayı emekliler, asgari ücretliler, çiftçiler için kullanacağız diyoruz, AKP ‘kaynak gösterin’ diyor. Sen 2 milyon Suriyeliye, 5 katrilyon kaynağı buluyorsun da biz mi emekliye para bulamayacağız? Kaynak var kimse merak etmesin” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.