27 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara3°C

HASTANE İDDİALARINA SERT YANIT

Son zamanlarda Bolu kamuoyunda konuşulan İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin kapanacağı iddialarına Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan da sert yanıt geldi. Haber Merkezi

Hastane iddialarına sert yanıt

07 Mayıs 2015 Perşembe 20:51

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, basın mensuplarıyla bir araya geldiği bir toplantıda, bir gazetecinin ‘İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin kapanacağı ile ilgili iddialara ne diyorsunuz’ sorusuna sert cevap verdi. Her seçim zamanında bu tür olayların yaşandığını belirten Başkan Yılmaz; “Hastanenin kapanacağı ile ilgili açıklamalar ve söylemler en iyi tabirle siyasi ahlaksızlıktır” diyerek şöyle devam etti:

‘BU İDDİALAR AÇIKÇA YALANDIR’

“2010 yılı Ocak ayından buyana, her perşembe günleri, rutin olarak yapmış olduğumuz hasta ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretler, göreve geldiğimiz günden bugüne, halkımızdan en çok hayır dualarını aldığımız ve bizi de en çok mutlu eden hizmetlerimizdendir. AK Partinin yaptıklarını artık inkâr edemeyenler ve bunun üzerinden halkı kandıramayacaklarını anlayanlar, her zaman yaptıkları gibi dedikodu üreterek, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinin, kapatılacağını iddia etmiş ve açıkça yalan söylemişlerdir” dedi.

SAĞLIK SİSTEMİNDEKİ GELİŞMELER

Konuşmasında geçmişten günümüze sağlık sistemindeki gelişmeleri de hatırlatan Alaaddin Yılmaz: “İktidarda üç partinin olduğu dönemlerde, hastane odasında yirmi hastanın balık istifi gibi yattığı, muayene ve ilaç kuyruğunda yüzlerce insanın beklediği, hastaların hastanelerde rehin kaldığı bir sağlık sisteminden vardı hatırlarsanız. Bugün ise iktidarda Ak Partinin olduğu, tek kişilik hastane odalarında hastaların yattığı, hastanın ayağına kadar sağlık hizmetinin ulaştırıldığı bir sisteme geçilmiştir” diye konuştu.

‘SİYASİ AHLAKSIZLIK’

Yılmaz konuşmasının sonunda ise; “AK Parti döneminde; Bolu’ya toplamda 5,9 milyar TL, sadece sağlıkta ise 117 milyon TL yatırım yapmış bir iktidara, hastane kapatılıyor diye çamur atmışlardır. Bunu yaparken de rahmetli İzzet Babamızı yaptıkları küçük siyasete alet ediyor olmaları en iyimser tabirle siyasi ahlaksızlıktır. CHP Genel Başkanı’nın SSK Genel Müdürü olduğu ve MHP'nin de iktidarda olduğu dönemdeki sağlık sisteminin rezaleti unutulmamışken yavru ve ana muhalefet milletvekili adayının böyle bir açıklama yapmaları içinde bulundukları çaresizliği göstermektedir” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar