16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara6°C

‘İLK İŞİMİZ GERKONSAN OLACAK’

MHP 2. Sıra Bolu Milletvekili Adayı Kader Garipoğlu, Bolu’ya yapmak istediği hizmetlerden bahsederek “Öncelikle GERKONSAN işini çözüp 3 bin 500 kişilik istihdam sağlayacağız. Sanayi ve yollar konusu da önceliğimiz” dedi. Haber: Özge ELÇİ

‘İlk işimiz GERKONSAN olacak’

07 Mayıs 2015 Perşembe 20:58

Milletvekili Adayı Kader Garipoğlu, ülkücü bir ailede büyüdüğünü ve genç yaşına rağmen 17 yıldır aktif siyasetin içinde olduğunu söyleyerek “Siyasetçi bir ailede doğdum, büyüdüm. Ülkücü bir ailede yetiştim. 17 yıldır aktif siyaset yapıyorum. Iğdır’da Milletvekili danışmanlığı yaptım.

MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLIĞI YAPTI

Evlenip Kocaeli’ye yerleştim. Ülkü Ocakları Siyaset ve Liderlik okulunu bitirdim. Sonra genel merkezimizin açmış olduğu siyaset ve liderlik okulunu bitirdim. Genel Merkezimizin organizasyonlarında yer aldım. Kocaeli’den aday adayı oldum, temayüle girdim; fakat aday olamadım. Daha sonra Genel Merkezden telefon geldi. Benim Bolu’dan 2. Sıra adayı olduğumu söylediler. Bolu’ya hizmet etmek için geldik” diye konuştu.

‘ÖNCE YERELDEKİ YOL SORUNUNU ÇÖZSÜN’

Milletvekili olması durumunda hem yerelde hem de genelde eğileceği konulardan bahseden Garipoğlu, “Belediye Başkanının kendisini yerelde seçimdeymiş gibi Yedigöller yolunu yaptıracağız demesi doğru değil. Yedigöller, Karayolları’nın alanıdır. O önce yereldeki yol sorununu çözsün.

Ben Milletvekili olursam önce GERKONSAN işini çözeceğiz. Orada 3 bin 500 kişilik istihdam yaratılmasını sağlayacağız. Daha sonra sanayide yaşanan sıkıntılar var. İlk planlandığında söylenen rakamlarla şu an söylenen rakamlar arasında büyük farklar var. Sanayi esnafımız çok tepkili. Bu sorunlar üzerine eğileceğiz. Asgari ücretle çalışan işçimiz net 1400 lira maaş alacaklar. 65 yaşını dolduranlara ve emeklilere ek 300 lira para yardımı yapacağız. Evlenmek isteyenlere, öğrencilere faizsiz kredi vereceğiz” diye konuştu.  

‘HERKES AKP’DEN YAKA SİLKMİŞ’

Garipoğlu, insanların AKP’den yaka silktiğini söyleyerek “İnsanlarda bir sessizlik hakim. Ben şu partiye oy vereceğimi söylersem, tutuklama mı çıkar, yardımım mı kesilir, bu tür korkular yaşıyorlar. Biz bayrağımızı almaktan, Türk’üm demekten korkar hale geldik. Artık herkes AKP’den yaka silkmiş, bunlar nasıl giderse gitsin, diyorlar. İnsanlar, seçim çalışmalarında birebir söylüyorlar bunu. Ama kamera önünde bunu söylemiyorlar; çünkü korkuyorlar. Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerekirken tarafsız olmuyor, ülkenin birçok şehrinde mitinge gidip AKP’ye oy istiyor. Bir de Kuran’ı eline alıp siyasi partiye alet ediyor. Valiler, bazı belediye başkanları AKP’ye oy toplamaya çalışıyor. PTT kargoları, kamu araçları AKP’nin amblemiyle giydirilmiş. Artık bu boyutlara geldik” dedi.  

‘MHP’YE OY VERMELİLER ÇÜNKÜ...’

Garipoğlu, “İnsanlar, neden MHP’ye oy vermeli?” sorumuzu da şu ifadelerle yanıtladı; “Seçmenler, MHP’ye öncelikle tek bayrak, tek dil ve tek vatan için oy vermeliler. Ülkemizin gidişatı çok kötü. Artık Başkanlık sistemi gelirse bir daha oy kullanamayacaklar. Türkiye Anayasası silinecek. Atatürk büstleri tamamen kalkacak. AKP’de hırsılık, yolsuzluk ne ararsanız var. Biz de çok şükür hırsızlık da yolsuzluk da yok. Bölücübaşının yanına gidip pazarlık yapmıyoruz. Bu yüzden MHP’ye oy vermeliler.” 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar