23 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

AİBÜ’YE AĞIR MİSAFİR

İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde bir derse katıldı. Öğrencilere Amcası İzzet Baysal’ı ve onun kruduğu Vakfı anlatan Baysal, zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

AİBÜ’ye ağır misafir

08 Mayıs 2015 Cuma 17:00

Haber Merkezi

Eğitim Fakültesi’ni ziyaret eden İzzet Baysal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, Türk Kızılayı Bolu Şubesi tarafından verilen Topluma Hizmet Uygulamaları dersine katıldı; öğrencilere Üniversitemizin kurucusu merhum İzzet Baysal’ı ve O’nun kurduğu vakfı anlattı. Baysal, konuşmasında kan bağışının yanında organ bağışının da önemine dikkati çekti.

AMCASINI ANLATIRKEN DUYGULANDI

Konuşmanın ardından Ahmet Baysal, öğrencilere, amcası İzzet Baysal’ı ve O’nun kurduğu vakfı ve üniversiteyi zaman zaman duygulanarak bir kez daha anlattı. Dersin sonunda öğrencilere Ahmet Baysal’ın hikayelerden oluşan ‘Kırmızı Fırıldak’ isimli kitabı armağan edildi.        

Baysal, Eğitim Fakültesi Dekanlığını da ziyaret etti. Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Necdet Gören ile Eğitim Koordinatörü Mustafa Yaman’ın da kendisine eşlik ettiği ziyarette Ahmet Baysal, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerinin çalışmalarını inceledi ve bazı eserlerin fotoğraflarını çekti.

ÖĞRENCİLERE KİTAP HEDİYE ETTİLER

Baysal’a ve beraberindeki heyete, öğrencilerin hazırladığı eserler hediye edildi.

Ahmet Baysal’ı fakültenin girişinde Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahar, fakülte kurulu üyeleri, öğretim elemanları ve öğrenciler karşıladı. Burada, mezuniyet provası yapan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Baysal ardından, fakültede sergilenen, öğrencilerin el emeği göz nuruyla hazırladıkları çalışmalarını inceledi, eserler hakkında öğretim elemanlarından bilgi aldı.

BÜYÜK İLGİ GÖSTERİLDİ

Ahmet Baysal, daha sonra dekanlık makamında Prof. Dr. Bahar ve öğretim elemanları ile bir süre sohbet etti. Ahmet Baysal’ı fakültede görmekten büyük bir onur duyduğunu dile getiren Prof. Dr. Bahar, Baysal ile beraberindekilere öğrencilerin hazırladıkları çalışmalardan hediye etti. Kendisine gösterilen ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getiren Ahmet Baysal, Vakfa ve Üniversiteye sahip çıkılması istedi ve Eğitim Fakültesi’nin başarılı çalışmalarından dolayı başta Prof. Dr. Bahar olmak üzere herkese teşekkür etti.        

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar