21 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara3°C

‘ÖDEV’ KAVGASINDA İKİNCİ PERDE!

CHP ve Ak Parti Gençlik Kolları Başkanları arasındaki tartışma, tüm sertliğiyle devam ediyor. CHP’li Karagöz, ‘Sana ödev veriyorum’ diyen AKP’li Sönmezel’e aynı ifadelerle ve sertlikle yanıt verdi.

‘Ödev’ kavgasında ikinci perde!

12 Mayıs 2015 Salı 18:58

 

Haber: Özge ELÇİ

1 Mayıs İşçi Bayramının ardından yaşanan HDP ve Türk bayrağı tartışmaları, iki partinin Gençlik Kolları Başkanlarını birbirine düşürdü. Yaptığı yazılı açıklamada AKP’yi de eleştiren CHP Gençlik Kolları Başkanı Karagöz’e, Sönmezel’den sert bir yanıt gelmişti.

Sönmezel’e sert ifadelerle yüklenen Karagöz, şunları ifade etti; “Yaklaşık 1 haftadır, kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi; bana ve partime zeka kapasitesi çok düşük bir beyinden çıktığı belli olan birtakım sataşmalar yapılmaktadır.

‘BÜYÜK KOMUTANA LAF ATMASI YANITI GEREKTİRDİ'

Bu sataşmaları yapan müptezel şahsa, kendisinin kaşıntısını giderecek dozda cevap vermiş, bunu da uzatmaya gerek duymamıştım.  Fakat, önceki gün Türk Kurtuluş Savaşı’nın büyük komutanı, Yunanlıları 2 defa yenerek Kurtuluş Savaşımızın ilk başarılarını kazanan, daha sonra ise savaş boyunca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en yakınında görev alan bir komutan olarak, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünü sağlamış hatta ve hatta iki ayyaş dediğiniz Merhum İsmet İnönü’ye laf atması, bu şahsa ve arkasındaki bölücü ve gerici zihniyete karşı yanıt vermeyi gerektirdi.”

‘SANA EV ÖDEVİ VERİYORUM, MÜPTEZEL’

Furkan Sönmezel’e bazı sorular yönelten Karagöz, “Sence şeref nedir, ey müptezel? Sana bir ev ödevi veriyorum. Aşağıdaki sorularımı yanıtla. Doğru cevapları verirsen sana gofret ve şeker alacağım, sözüm söz.

SORU 1- Çok değil birkaç yıl önce, “Biz PKK ile görüşmedik. Görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir, alçaktır” dedikten sonra “MİT Müsteşarını İmralı’ya ben gönderdim” diyerek PKK ile görüştüğü ve pazarlık yaptığı ortaya çıkan kimdir? Bu konuda ne düşünüyorsun?

SORU 2-  “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarımızın altına almışız” diyen kimdir? Bu kişiyi milliyetçilik konusunda kendine örnek alıyor musun?

SORU 3- Önce Meclis’te “Benim milletimin dili tektir” dedikten sonra, ben “Tek dil demedim, tek din dedim” diye kıvıranların dansını beğeniyor musun?

SORU 4- “Diyarbakır, Büyük Ortadoğu Projesi’nin yıldızı olabilir” diyen kimdir? Sence bununla ne demek istemiştir?

‘SENİN KAPASİTENİ AŞAR, ÇOK DÜŞÜNME’

Ve şimdi sıkı dur! en zor soru geliyor. Bu ülkenin birliği ve bütünlüğü bozulmasın diye genç yaşta kanıyla, canıyla savaşıp toprağa düşen aziz şehitlerimize “kelle” diyen ve şehit ailelerinin açtığı dava sonucu Türk Mahkemeleri tarafından 3 kuruşluk tazminata mahkum olan kişiyi kendine örnek alır mısın? Şehitlere “kelle” diyen bu adamı tanıyor musun?

Not: İstediğin sorudan başlayabilirsin. Zamanı sıkıntı etme, istediğin kadar düşün. Arkadaşlarından ve büyük abilerinden yardım alabilirsin, hatta büyük bazılarını Google’da ara, hemen cevapları çıkar. Sen fazla düşünme zira kapasiteni aşar, kayışı yakarsın” diye konuştu.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar