16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara1°C

O ÖDÜLÜ BOŞUNA ALMADI

Bolu Bağışçılar Vakfı Bağışçısı Orhan Uçar, köy okulu olan Çobankaya İlkokulu’na anasınıfı donattı. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülünün de bu yılki sahibi olan Uçar, yine büyük bir hayra imza atmış oldu.

O ödülü boşuna almadı

13 Mayıs 2015 Çarşamba 10:33

 

Haber Merkezi

Açılışa kalabalık bir kadro ile giden heyette, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Başkanı Ahmet Baysal ve mütevelli üyeleri, Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz, Mebrure- İlhan Bağışgil çifti, Milli Eğitim Müdür vekili, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bolulu sanatçı Ramazan Çelik yer alırken, köy muhtarları ve çok sayıda veli de okulda hazır bulundu.

‘VAKFI KURMAKLA İSABETLİ BİR KARAR VERMİŞİZ’

Bir konuşma yapan Orhan Uçar, “Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin abime çok teşekkür ediyorum. Bu projeyi bana sunduğunda hiç düşünmeden evet dedim. Burası aynı zamanda benim köyüm, bu yüzden ayrıca mutluyum” dedi.

Ahmet Baysal ise yaptığı konuşmasında “Öncelikle değerli kardeşimiz Orhan Uçar’ı bu örnek davranışından dolayı tebrik ediyorum, benzer hayırları sürekli yapan Uçar’a dün de İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü vermiştik”  diye teşekkür derken;  “Bundan yıllar önce Şerafettin Bey ile Bağışçılar Vakfı kuruluş süreci için İstanbul’a gitmiş, bu vakıf modelinin dünyadaki örneklerini ve nasıl oluştuğunu dinlemiştik. Bolu’ya döndüğümüzde ise birkaç kurucu arkadaş ile ben de dahil olmak üzere Bolu Bağışçılar Vakfı’nı kurduk.  Görüyorum ki çok isabetli bir karar almışız, gün geçmiyor ki BBV’nin katkı sunup destek olmadığı bir konuyla karşılaşmayalım. Ayrıca önemli yanı ise bu vakıf modeli avrupada ve diğer ülkelerde çok yaygın ve benimsenmiş fakat Türkiye’de tek bir tane var o da Bolu Bağışçılar Vakfı” dedi.

BOLU TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE

Şerafettin ERBAYRAM ise yaptığı konuşmasında “ Bolu Bağışçılar Vakfı olarak Bolu yararına olacak müspet gördüğümüz tüm projeleri destekliyoruz fakat kuruluşumuzun ilk yıllarında büyük bir sorun olan ve %5 lerde olan okul öncesi okullaşma oranını %100’e çıkarmayı hedeflemiştik. Şu an mutlulukla görüyoruz ki belirlediğimiz süreden önce bu oranı yakalamış hatta ülke ortalamasının üstüne çıkmışız. Bu konuda önce kendimiz bir okul inşa edip bağışlamış sonrada Ahmet BAYSAL abimiz gibi hayırseverleri bu yönde motive etmiştik, bu süreçte İzzet BAYSAL Vakfı ve Milli Eğitim’de bizimle beraberlik içinde okul yatırımlarına yöne verince başarı kaçınılmaz oldu” dedi.

RAMAZAN ÇELİK COŞTURDU

Açılış sonunda okul bahçesinde mini bir konser veren Bolu’lu sanatçı Ramazan ÇELİK öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı, Öğrenci ve köy halkı ile tanışan fotoğraflar çektiren ÇELİK’e ilgi yoğundu. Oyun havalarına hep beraber eşlik eden öğrenciler ÇELİK ile karşılıklı oynadılar. Program sonunda hayırsever iş adamı Orhan UÇAR kalabalık bir grup halinde Bolu merkezden gelen heyeti doğduğu büyüdüğü evde ağırladı. Bu sürpriz karşısında çok şaşıran mütevelli heyet üyeleri ve eşleri köy evine ve manzasına hayran kaldılar. Uçar’ın annesi, aile büyükleri ile tanışan heyet büyük bir misafirperverlik ile karşılandı.

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.