21 Ağustos 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara23°C

‘SORUNLARA ÇÖZÜM BİZDE’

Saadet Partisi Bolu Milletvekili Adayları Veysel Çetinkaya, Mehmet Tan ve Muzaffer Boyacı, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle ortak bir açıklama yayınladılar.

‘Sorunlara çözüm bizde’

13 Mayıs 2015 Çarşamba 10:48

 

Haber Merkezi

Adaylar, engelli vatandaşların bu özel günlerini kutlayarak, hayırlara temenni olmasını dilediler. Adaylar, “Hayatı onlar için kolaylaştırmak başta ülkeyi yönetenler olmak üzere hepimizin görevidir. Engelli vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir ülke sunmak, aynı zamanda insani sorumluluktur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek, senede bir gün onları hatırlamak değildir. Toplumun her kesiminde olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla gerçek manada ilgilenilen dönem Milli Görüş iktidarları olmuştur.

‘ENGELLİLER İÇİN BİRÇOK İLK MİLLİ GÖRÜŞ İKTİDARINDAYDI’

Engelli vatandaşlarımız için birçok ilk, milli görüş iktidarlarında hayata geçirilmiştir. Başbakanlığa bağlı Özürlüler İdaresi Başkanlığı ilk kez Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığındaki hükümet döneminde kurulmuştur. Engellilerin kamuda ve özel sektörde istihdamı yüzde 2’den yüzde 3’e çıkarılmıştır. Ayrıca engelli vatandaşlarımızın sorunlarını yılın bir günü değil, her günü takipçisi olmak üzere ilk kez Saadet Partisi bünyesinde Özürlüler Koordinasyon Merkezi kurulmuştur. Halen bu merkezimizin başında kendisi de bir görme engelli olan İsrafil Bayrakçı bulunmaktadır.

‘ENGELSİZ BİR DÜNYA TEMENİSİYLE’

Yaptığı çalışmalarla her zaman engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için gayret göstermektedir. Saadet Partisi olarak engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aynı çabayla gayretlerimiz sürecektir. Çünkü bu bizim insanlık görevimizdir. Engelsiz bir dünya temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımızın haftasını en içten duygularla kutluyor, engelsiz günler diliyoruz” denildi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar